Úvod Správy Prvou zimnou posilou Slovana Holanďan Joeri de Kamps

Prvou zimnou posilou Slovana Holanďan Joeri de Kamps

Novým hráčom Slovana Bratislava je dvadsaťtriročný odchovanec Ajaxu Amsterdam, s ktorým sa vedenie klubu dohodlo na tri a polročnom kontrakte.

Slovan tesne pred začiatkom zimnej prípravy oficiálne spečatil príchod prvej posily. Po viacerých odchodoch avizovalo vedenie tímu značné posilnenie mužstva. Prvou lastovičkou je podpis zmluvy na tri a pol roka s holandským futbalistom Joerim de Kampsom.

Dvadsaťtriročný defenzívny stredopoliar bol s belasými predbežne dohodnutý na nadchádzajúcej spolupráci. Obe strany si definitívne podali ruky po de Kampsovom úspešnom absolvovaní lekárskej prehliadky.

Stoosemdesiattri centimetrov vysoký Holanďan je odchovancom  akadémie Ajaxu Amsterdam a za svoju kariéru nazbieral aj niekoľko štartov v mládežníckych reprezentáciách Holandska. Z hlavného mesta Holandska šiel na hosťovanie do SC Heerenveen, následne prestúpil do NAC Breda.

„Vyriešenie postu defenzívneho stredopoliara bolo pre nás jednou z priorít pre zimné prestupové obdobie. Joeriho sme sledovali dlhodobo. Videli sme ho v niekoľkých zápasoch a spĺňal všetky kritéria, ktoré sme vyžadovali od hráča na tomto poste. Od jeho príchodu si sľubujeme veľa,“ povedal na margo novej posily viceprezident a člen predstavenstva ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

Holandský stredopoliar by mal byť typologicky tým hráčom, ktorý momentálne belasým chýbal. Ivan Kmotrík ml. netají, že jeho očakávania sú vysoké.

„Je to bojovný typ hráča s potrebnou tvrdosťou, ktorá nám v strede poľa chýbala. Presne takého hráča sme hľadali. Preto som veľmi rád, že sa nám podarilo jeho prestup dotiahnuť do úspešného konca,“ pochvaľuje si viceprezident klubu.

„Joeri je momentálne po zranení, ale včera prešiel lekárskou prehliadkou. Bude potrebovať ešte zhruba týždeň nato, aby sa mohol plnohodnotne zapojiť do tréningového procesu nášho mužstva. Už v nedeľu pocestuje s mužstvom na sústredenie do Turecka. Verím, že sa nenaskytnú žiadne komplikácie a Joeri bude na sto percent pripravený na prvý ostrý zápas sezóny, kde bude môcť potvrdiť svoje kvality,“ vraví Ivan Kmotrík ml. a ohľadom ďalších prestupov dodáva: „Ďalšie prestupy sú v štádiu riešenia. Niekoľko vytypovaných nových hráčov sa zapojí do prípravy a verím, že minimálne dvaja nás presvedčia o svojich kvalitách a budeme môcť zrealizovať ich prestup.“

Zimnú prípravu odštartujú slovanisti po lekárskych testoch cez víkend. Zapojí sa do nej už aj viacero nových tvárí. Klub si totiž uvedomuje, že na jar nás nečaká ľahká úloha. Vedenie klubu je však pripravené naplniť vytýčené ciele.

„Čaká nás náročná zimná príprava, kde chceme dobehnúť všetko zameškané a pripraviť sa na druhú polovicu súťaže, v ktorej túžime byť úspešní a nakoniec naplniť naše ciele. Konkurencia je silná, ale verím, že to zvládneme a moje slová budú nakoniec naplnené a na konci sezóny všetci spoločne oslávime double. Sme Slovan a naše ciele musia byť iba tie najvyššie. Preto musíme v tejto fáze roka pracovať čo najusilovnejšie a posilniť mužstvo o potrebnú kvalitu, ktorá nám zaručí naplnenie našich cieľov,“ hovorí Ivan Kmotrík ml.

Slovan ale myslí aj na budúcnosť. Práve preto sa posilnenia netýkajú iba prvého mužstva.

„Po dokončení prvej fázy rozvoja našej futbalovej akadémie v Prievoze, hľadáme vhodné typy hráčov aj na doplnenie mládežníckych kategórii, aby sme boli do budúcna schopní systematicky dopĺňať naše prvé mužstvo svojimi odchovancami. Je to pre nás veľmi dôležitý krok smerom dopredu. Máme niekoľko vhodných hráčov, ktorých máme vytypovaných na posilnenie našich mládežníckych mužstiev. Verím, že aj tieto prestupy sa nám počas tohto prestupového obdobia podaria zrealizovať. Chceme sa posúvať tým správnym smerom vo všetkých oblastiach. Čaká nás ešte veľa práce, ale ja pevne verím, že postupnými krokmi naplníme nami a fanúšikovskou verejnosťou očakávané ciele,“ dodal na záver viceprezident klubu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.