Úvod Správy S nováčikom sme si poradili, dva góly Grendela!

S nováčikom sme si poradili, dva góly Grendela!

Zlaté Moravce sme v nedeľu zdolali 3:0 (0:0) a to sme ešte nepremenili dva pokutové kopy

Corgoň liga - 3. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (0:0)
Góly: 56. a 75. Grendel, 87. F. Kiss, bez kariet, rozhodovali: Valášek - Brendza, E. Weiss, 2025 divákov

Slovan: Putnocký - Jánošík, Saláta, Dosoudil, Kolčák - Guédé (62. Božič) - Bagayoko, F. Kiss, Ivana (81. Štepanovský) - M. Kuzma (52. Grendel), Sylvestr
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavol Majerník, Pavlovič, Chren - Hözl (62. Tomášek) - Candrák (62. M. Náther), Kuračka, M. Babic, R. Tomko - Stojanovič

Po obojstranne opatrnej úvodnej 15-minútovke mal viac možností na skórovanie Slovan. V 18. min Ivana z dvanástich metrov technickou strelou netrafil bránku hostí. V 21. min sa pekným sólom predviedol Bagayokovo, ale jeho pokus vyrazil nohami pozorný Kuciak. V 25. min sa opäť blysol hosťujúci brankár, ktorý technickú strelu Ivanu k bližšej žrdi vyrazil na rohový kop. O dve minúty pohotovo vystrelil Sylvestr spoza pokutového územia, ale jeho pokus tesne minul bránku ViOnu. Na druhej strane Putnocký v tej istej minúte včas odkopol loptu pred vysokým Stojanovičom. V 37. min mali najväčšiu šancu prvého polčasu hosťujúci hráči, no Tomko z piatich metrov trafil iba ruky brankára Putnockého. Päť minút pred koncom prvého dejstva Chren zopakoval strelecký pokus Tomka, no Putnocký bol na mieste. Brankár Slovana ukázal svoje pevné nervy v poslednej minúte prvej polovice duelu, keď si dovolil kľučkou v súboji jeden na jedného oklamať dôrazného Stojanoviča.

Po zmene strán v 47. min Sylvestr zblízka neprestrelil pozorného Kuciaka. V 53. min hosťujúci gólman odvážne vybehol pred pokutové územie a odkopol loptu pred dvojicou Slovanistov Kiss a Bagayoko. V 56. min brankára hostí neuveriteľne zaskočil Grendel a ukážkovou strelou z priameho kopu otvoril skóre stretnutia. V 70. min mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý rozhodca nariadil za bežný súboj v pokutovom území, ale Dosoudil poslal loptu iba do žrde. O päť minút neskôr našiel Ivana úplne voľného Grendela, ktorý zblízka zvýšil na 2:0. Tretí presný zásah mohol pridať Sylvestr v 78. min, ale jeho prízemnú strelu Kuciak nohami vyrazil. Desať minút pred koncom stretnutia pohrozili aj hostia, keď ukážkovú strelu Kuračku z 25 m Putnocký iba vyrazil na roh a po jeho rozohraní futbalisti Zlatých Moraviec nedokázali dopraviť loptu do siete ani na tretí pokus. Štyri minúty pred koncom stretnutia sa k odvážnemu sólu odvážil Grendel, obrana hostí ho zastavila iba za cenu faulu a nariadený pokutový kop zahrával samotný Grendel. Jeho technická strela však skončila na brvne Kuciakovej bránky a Filip Kiss až na tretíkrát zvýšil na rozdiel triedy - 3:0.

Jozef Jankech (tréner Slovana): "Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažké stretnutie. Najmä pre to, že hráči boli unavení z cestovania a náročného zápasu v Belehrade. Začali sme celkom dobre. Počas prvých pätnástich - dvadsiatich minút sme si vypracovali sľubné šance. Potom sme však prestali behať a súper si vytvoril prevahu. Cez polčasovú prestávku v kabíne sme si niektoré veci vysvetlili a zmeny, ktoré sme v druhom polčase urobili, priniesli svoj efekt. Druhý polčas sme začali lepšie, aj keď štandardné situácie nám tentoraz nevychádzali. Po prvom góle sa hráči konečne upokojili a začali hrať. Škoda, že sme nedokázali premeniť dve penalty. Najmä Grendel chcel dať tretí gól, no nevyšlo mu to. Som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť. Vedeli sme, že Zlaté Moravce sú náročný súper, aj v Žiline hrali veľmi dobre."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Myslím si, že dnešné stretnutie sme vzhľadom na priebeh duelu prehrali vysoko. Slovan vyhral zaslúžene, najmä za výkon v druhom polčase. Vyšli mu niektoré kombinácie, dal tri góly a pokračuje v dobrej sérii. Držím mu palce vo štvrtok v súboji s Belehradom, aby pokračoval vo svojej úspešnej sérii."