Úvod Správy Fantastický obrat juniorky

Fantastický obrat juniorky

Belasí ešte v 74. minúte prehrávali s Nitrou o dva góly, počas deviatich minút však trikrát skórovali a vyšvihli sa do stredu ligovej tabuľky.

Juniori Slovana sa proti kvalitnému súperovi z Nitry museli opäť zaobísť bez Dominika Greifa a Adama Laczka, ktorí v týchto dňoch bojujú s reprezentáciou do 19 rokov o postup z prvej fázy kvalifikácie ME 2016. Pre povinnosti v mládežníckej reprezentácii Slovinska chýbal Ben Gasser, zranenie vyradilo na dlhší čas z hry Roberta Matejku. V základnej zostave tak opäť nastúpili starší dorastenci Kevin Kele a Dávid Kondrlík, z A-mužstva prišli vypomôcť Samuel Štefánik a Filip Oršula. Úvod stretnutia sa niesol v opatrnom duchu, nikto nechcel urobiť chybu a v prvých dvadsiatich minútach dominovali obrany. Blesk z jasného neba priniesla 21. min, keď Nitra predviedla rýchlu akciu po pravej strane, Morong našiel unikajúceho Šmehyla, ktorý obstrelil vybiehajúceho Valašika. Slovanisti sa z inkasovaného gólu rýchlo otriasli a po polhodine mohli dvakrát odpovedať, Kondrlík i Sabo však mierili po štandardných situáciách mimo. Nebezpečnejšie to vyzeralo v 34. min, dorastenec Kele našiel rýchleho Oršulu, ktorého strelu Stránský s námahou skrotil. O dve minúty neskôr sa na opačnej strane potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš,“ Šmehyl po individuálnej akcii vystrelil spoza šestnástky a lopta sa od žrde odrazila za čiaru – 0:2. Belasí mohli ešte do prestávky znížiť, po Oršulovej strele poskakovala lopta pred bránou Nitry, do siete ju neupratali Záhumenský a po ňom ani Šefčík.

Druhé dejstvo sa začalo aktivitou Slovana, Sabovu strelu v 50. min Stránský s námahou vyrazil. O minútu neskôr centroval Sabo nebezpečne zo štandardky, nikto z jeho spoluhráčov však loptu nestihol umiestniť do brány. Slovanisti stupňovali svoj nápor, aktívny bol aj naďalej Sabo, ktorý v 61. min z priameho kopu neprestrelil múr hostí. Vyšlo to v 74. min, keď si loptu v pokutovom území prebral Samuel Šefčík, ktorý presne namieril pod brvno a strelil kontaktný gól. O dve minúty neskôr už bolo vyrovnané, naši mladíci využili eufóriu po góle, predviedli rýchlu akciu a Filip Oršula prekonal Stránského presným oblúčikom. Slušne zaplnené hľadisko hnalo Slovan za víťazstvom a belasí ovládli dianie na trávniku. Tretí presný zásah napokon v 83. min zaznamenal Záhumenský, ktorý využil dostatok priestoru pred súperovou bránou a presne zakončil. V samom závere už naši mladíci umne držali loptu na polovici Nitry, ktorá sa na väčšiu šancu nezmohla a tri body tak zostali v Bratislave.

„Bol to dôležitý zápas proti súperovi, s ktorým sme v úvode súťaže vysoko prehrali. Snažili sme sa hrať dôsledne a koncentrovane, to sa nám darilo v podstate aj v prvom polčase, napriek tomu sme inkasovali z dvoch šancí dva góly. Cez prestávku sme sa snažili hráčov povzbudiť, spoločne sme verili, že to ešte otočíme. Napokon sme dali tri góly, bol to možno najkrajší zápas pod mojím vedením, z troch bodov sa veľmi tešíme,“ povedal po stretnutí spokojný tréner Ján Kozák ml.

Pri absencii Roberta Matejku dostal na hrote útoku opäť šancu najlepší strelec dorasteneckej ligy Dávid Kondrlík, ktorý vyhral množstvo súbojov a prispel k výhre nad skúsenejším protivníkom. „Hrali sme proti ťažkému súperovi, bol to fyzicky náročný zápas. Po prvom polčase sme síce prehrávali, potom sme však boli podľa mňa výrazne lepší a dokázali sme stav otočiť. Možnosť hrať za juniorský tím je pre mňa veľkou motiváciou, je to už mužský futbal a takéto zápasy ma môžu posúvať ďalej,“ skonštatoval Kondrlík.

Juniorka sa vyšvihla na priebežnú 8. priečku ligovej tabuľky. V jesennej časti je na programe ešte jedno kolo, belasí sa predstavia v sobotu 21. 11. o 13.00 h v Seredi.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FC Nitra 3:2 (0:2)

Góly: 74. Šefčík, 76. Oršula, 83. Záhumenský – 21. a 36. Šmehyl

Žlté karty: 55. Záhumenský, 69. Sabo – 29. Kostelný, 67. Charizopulos

Rozhodovali: Dohál – Mikulaj, Barenčík

Návšteva: 250 divákov

Slovan juniori: Valašik – Lády, Malý, Reisel, Záhumenský – Štefánik, Šefčík (85. Andrejko) – Kele (63. Gašparovič), Sabo, Oršula – Kondrlík (68. Tichý)

Nitra: Stránský – Kolmokov, Rakovan (82. Galko), Paukner, Petráš, Morong, Šmehyl, Kotrík (28. Dubeň, 83. Kuník), Kotora, Charizopulos, Kostelný

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.
Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.