Úvod Správy Výborná reakcia na vývoj ťažkého zápasu

Výborná reakcia na vývoj ťažkého zápasu

Názory trénerov po zápase 16. kola Fortuna ligy 2015/16 ŠK Slovan Bratislava – FK Senica.

Názory trénerov po zápase 16. kola Fortuna ligy 2015/16 ŠK Slovan Bratislava – FK Senica (2:1):

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Pripravovali sme sa na veľmi náročný zápas. Senica je nepríjemný súper, ktorý hrá s veľkým počtom hráčov pod loptou. Navyše nám chýbalo 5-6 hráčov a k tomu sa pridalo ešte aj zranenie Vitteka v úvode. Už v prvom polčase sme si vytvorili dosť šancí, Senica mala jednu a dala gól. Hráčom som cez prestávku povedal, že musíme zachovať pokoj, hrať kombinačne a neuchýliť sa k nakopávaným loptám. Teší ma, že si to zobrali k srdcu. Vypracovali sme si príležitosti a dve z nich aj premenili. Druhý gól padol po krásnej kombinácii. Chalani vidia, aký môže byť futbal jednoduchý, keď tvrdo pracujú. Som veľmi rád, že sme tento ťažký duel otočili a získali tri body. Je to odmena pre mužstvo, pre ktoré to bol tretí zápas v priebehu týždňa. Hráči dnes do toho dali všetko a zaslúžili si vyhrať.“

Dušan Vrťo (tréner Senice): „Videli sme veľmi dobrý zápas z oboch strán. Z našej strany bol lepší prvý polčas, v ktorom sme hrali veľmi disciplinovane a ujali sme sa vedenia. Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme neinkasovali a udržali náskok. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Bolo to predovšetkým o hlavách, po tejto stránke sme druhú časť zápasu nezvládli. Chlapcov však chcem pochváliť za dnešný výkon. Myslím si, že remíza by tomuto stretnutiu svedčala viac.“

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.
Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.