Úvod Správy Malé derby rozhodla efektivita

Malé derby rozhodla efektivita

Juniorka neuspela proti rezerve Trnavy a po dramatickom priebehu jej podľahla 1:3. O jediný presný zásah Slovana sa postaral stopér Adam Laczkó.

Zostavy oboch mužstiev vystužili hráči, ktorí už majú skúsenosti so zápasmi v najvyššej súťaži. Na strane Slovana to boli Martin Krnáč, Timotej Záhumenský a Patrik Sabo, v tíme hostí až osem hráčov - Jakubech, Deket, Bortel, Greššák, Vojtuš, Steinhübel, Jirka a Harba. Úvod priniesol opatrný futbal, oba tímy si boli vedomé dôležitosti „šesťbodového zápasu“ v boji o udržanie sa v súťaži. Prvý väčší vzruch priniesla 13. min, Trnava podnikla rýchlu akciu po ľavej strane s finálnou prihrávkou na Harbu, ktorého pred päťkou nedovolene zastavil Sabo a rozhodca ukázal na biely bod. Mečiar sa z pokutového kopu nemýlil, poslal Krnáča na opačnú stranu a umiestnil loptu k pravej žrdi. Hostia pokračovali vo výbornej efektivite v 16. min, keď Harba z ľavej strany cez Krnáča prepasíroval loptu na stred k Vojtušovi, ktorý cez brániaceho Majerčáka doslova dotlačil loptu za čiaru – 0:2. Slovanisti sa snažili na dva tvrdé údery reagovať, stroskotávali však v strede poľa a ak sa aj pokúsili zakončiť, obrana ich strely zablokovala ako v prípade snahy Saba. Na opačnej strane sa v 25. min predviedol Krnáč, keď pri pravej žrdi skrotil razantný pokus Vojtuša. O minútu neskôr podnikli belasí rýchlu akciu stredom poľa, Tichý vyslal kolmicu na hrot, kam sa vysunul stopér Adam Laczkó a sám pred Jakubechom rozvlnil sieť strelou k ľavej žrdi – 1:2. Gólovú radosť mohol o dve minúty neskôr zmazať Greššák, jeho prudkú strelu z pravej strany však Krnáč bravúrne vyrazil. Zaujímavý futbal pokračoval, Lády v 35. min individuálne prešiel po pravej strane a prihrávkou pod seba vyzval na hranici šestnástky na zakončenie Andrejka, tomu však lopta dobre nesadla. Trnava trestala v 39. min, po krátkom tlaku zahrávali hostia štandardku z 25 metrov, Harba z pravej strany vystrelil ponad múr a aj keď si Krnáč na loptu siahol, tá sa od žrde odrazila do siete.

Druhý polčas sa začal rovnako svižne, ako sa prvý skončil. Už po troch minútach sa slovanisti mohli radovať z kontaktného gólu. Záhumenský sa na ľavej strane zbavil obrancu a presným centrom našiel na päťke Tichého, ktorý hlavou zblízka prestrelil. V 51. min podčiarkol dobrú fázu hry belasých Sabo, zo štandardky vyslal nebezpečný center na zadnú žrď, loptu ešte dobiehal Tichý, ale Jakubech napokon dokázal zasiahnuť. Trnava mohla z protiútoku pridať možno rozhodujúci úder, Jirka prešprintoval po ľavej strane a prudko krížne vystrelil, Krnáč vyrazil pred seba, kde dobiehal Ujlaky, náš brankár však bol pri lopte skôr a bravúrne ju skrotil. Martin Krnáč sa zaskvel aj o dve minúty neskôr, keď proti unikajúcemu Jirkovi v súboji zoči-voči šikovne zvolil pohyb do pravej strany a útočník hostí doňho napálil loptu. Naši mladíci v snahe o skorigovanie skóre čoraz viac otvárali obranu, čím vznikal priestor na trnavské brejky. Po jednom z nich zakončoval v 57. min nepresne zblízka Harba, po ďalšej akcii strieľal spred päťky vedľa Jirka. Potom už prišli chvíle slovanistov, Malý v 66. min prešiel stredom ihriska a Jakubech s námahou vyrazil jeho tiahlu strelu k ľavej žrdi. Podobne pochodil v 72. min Sabo, ktorý mieril spoza šestnástky do pravého horného rohu, Jakubech loptu vytlačil na roh. Sériu príležitostí belasých uzavrel v 75. min Andrejko, ktorý po dlhej kombinácii v pokutovom území súpera strieľal zblízka z ľavej strany a brankár hostí opäť zasiahol. Záver stretnutia ešte priniesol snahu našich mladíkov o skorigovanie skóre, hostia sa však už dokázali ubrániť a výsledok z prvého polčasu zostal v platnosti.
Belasí, ako už neraz, doplatili na efektivitu, keď nevyužili niekoľko dobrých príležitostí a hostia ich v prvom polčase potrestali tromi gólmi. Najbližšie juniorka nastúpi v sobotu v Šali, pred domácim publikom sa potom predstaví v nedeľu 15. 11., keď od 10.30 h privíta na štadióne v Prievoze atraktívneho súpera z Nitry.

Naši mladíci boli po stretnutí sklamaní z výsledku, ich snaha na súpera nestačila a Trnava im vrátila požičané z úvodu súťaže, keď slovanisti vonku zvíťazili 1:0. „Bol to náročný zápas, súper prišiel prakticky s 5 hráčmi z A-mužstva a ich kvalita sa ukazovala počas celého stretnutia. Prvý polčas nám nevyšiel, nevyhrávali sme osobné súboje. V druhom dejstve to bolo z našej strany bojovnejšie, ale neboli sme dostatočne organizovaní a robili sme chyby v defenzíve. Musím priznať, že Trnava zvíťazila zaslúžene,“ zhodnotil jediný úspešný strelec Slovana Adam Laczkó.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FC Spartak Trnava „B“ 1:3 (1:3)

Góly: 26. Laczkó – 13. Mečiar (z 11 m), 16. Vojtuš, 39. Harba

Žlté karty: 13. Sabo, 39. Malý – 85. Mečiar

Rozhodovali: Čiernik – Petríček, Poracký

Návšteva: 125 divákov

Slovan juniori: Krnáč – Gasser (73. Sokol), Majerčák (46. Reisel), Laczkó, Molnár – Malý – Lády, Sabo, Andrejko, Záhumenský – Tichý (84. Nagy)

Trnava „B“: Jakubech – Hrebík, Bortel, Deket (83. Královič), Mečiar – Horník, Steinhübel (46. Ujlaky) – Vojtuš (78. Mihálik), Greššák, Jirka - Harba

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.
Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.