Úvod Správy Bod z Ružomberka po závere plnom zvratov

Bod z Ružomberka po závere plnom zvratov

ŠK Slovan Bratislava remizoval na pôde MFK Ružomberok 1:1.

ŠK Slovan Bratislava remizoval na pôde MFK Ružomberok 1:1. Oba góly stretnutia padli v posledných minútach zápasu. Slovan poslal do vedenia Priskin, no o tri minúty neskôr vyrovnal Lačný.

Začalo sa zostra, keď už v desiatej minúte stretnutia dostal Faško krásnu loptu za obranu a iba zásluhou Muchu sa Slovanu podarilo uniknúť z danej situácie bez inkasovania. Domáci následne zahrávali roh, pretože Mucha vytesnil nebezpečnú príležitosť ponad svoje brvno. Z rohu Ružomberčania opäť pohrozili, ale aj zakončenie Zošáka skončilo nad. Netrvalo dlho a pohrozili aj belasí. Priskin spracoval prihrávku z pravej strane a okamžite pálil na Tofilovského, ktorý si z danou situáciou poradil. O pár minút neskôr sa dostlali v rýchlom slede domáci do dvoch zakončení. Zošákovo bolo veľmi nepresné, Faškovo už skončilo na brvne našej bránky. V 26. min sa Ružomberčania už-už tešili zo vsieteného gólu, no rozhodca správne akciu stopol pre ofsajd útočiaceho Ružomberčana. Hneď na to mal tutovku na kopačke Faško. Za obranou mal veľa priestoru na zakončenie, lopta mu ale v rozhodnom momente odskočila a namieril tak nepresne. Ďalšie minúty neponúkli napínavé pokračovanie z úvodu, hralo sa často medzi šestnástkami a centrované lopty nenachádzali vpredu svojich adresátov. V 37. min prišla veľká strata pre Slovan, keď zraneného tvorcu hry Milinkoviča museli tréneri stiahnuť z hry a na trávniku ho nahradil Kubík. Tri minúty pred koncom prvého polčasu Vittek poslal loptu po Kubíkovom pase za Tofilovského, na bránkovej čiare však stihol zakročiť jeden z obrancov a prekazil tak gól Slovana.

Druhý polčas sa rozbiehal o čosi pomalšie, než ten prvý. Prvá vážnejšia šanca prišla až v 57. min, keď Vittek zatočil priamy kop tesne vedľa svätyne domácich. Vzápätí mu kontroval Faško strelou z hranice šestnástky, lopta sa po jeho voleji odrazila od brvna a obrancovia Slovana ju už dokázali upratať do bezpečia. V 64. min skúšal šťastie Zreľák, prudký volej spoza obrancov Tofilovski z námahou vytlačil nad priestor svojej bránky. Nasledovalo viacero striedaní a množstvo faulov ocenených i žltými kartami, čím sa hra výrazne rozkúskovala. Zaujímavý brejk predviedol v 74. min Lačný, prienik Ružomberčanovi napokon zmaril hvizd rozhodcu po útočnom faule. Ten istý hráč sa o štyri minúty neskôr snažil prekvapiť Muchu zo solídnej vzdialenosti i z ťažkej pozície, brankár belasých to ale zvládol na jednotku. Otvorenie skóre prišlo až štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času. Nedôsledne pokrytý Priskin vyslal prízemnú strelu popod Tofilovskeho a poslal Slovan do vedenia. To však netrvalo dlho, pretože Lačný v poslednej minúte hry dostal krásnu prihrávku na päťku, sklepol si loptu a rutinérsky rozvlnil sieť za Muchom zo vzdialenosti, z ktorej sa skúsený strelec nemýli. Mužstvá sa tak rozišli za zmierlivej remízy 1:1.

MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 89. Lačný - 86. Priskin

Žlté karty: 57. Kružliak, 65. Faško, 80. Rosa – 38. Gonzalez

Domáci: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo (88. Masaryk), Kružliak, Rosa – Ondrek – Zošák, Ďubek, Faško (71. Lačný), Lovás (76. Boszorád) – Jakubko

Hostia: Mucha – Sekulič, Saláta, Gorosito, Čikoš (55. Oršula) – Zreľák (74. Peltier), Savičevič, Gonzalez, Milinkovič (37. Kubík) – Priskin, Vittek

Rozhodovali: Kráľovič – Balko, Galo