Úvod Správy V šlágri triumf nad DAC

V šlágri triumf nad DAC

ŠK Slovan Bratislava v šlágri kola zvíťazil nad DAC Dunajská Streda najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný presný zásah stretnutia strelil Zreľák.

Hneď na úvod pohrozili hostia a to vskutku nebezpečne. Zabudnutý Sarr sa mohol rútiť sám na Muchu, no náš gólman situáciu umne vybehnutím vyriešil. Netrvalo dlho a Slovan dokázal gólovo udrieť. Už v 14. min totiž krásnym centrom vyzval do útoku Zreľáka a talentovaný mladík v belasom drese bez zaváhania umiestnil loptu nechytateľne do siete – 1:0. Vzápätí pálil z veľkej vzdialenosti Polievka, kopačku si ale nenakalibroval presne. Ďalšie minúty ponúkli menej futbalového vzrušenie a dve žlté karty pre hostí. V 30. min zdvihol divákov zo sedačiek Simovič, ktorý sa po priťuknutí od Kubíka dostal do krásnej šance, prudkou ranou ale iba tesne minul cieľ. Hneď na to posielal Milinkovič zo štandardky loptu na Salátu, avšak líder našej defenzívy nevyskočil dostatočne vysoko. Šesť minút pred koncom sa do úniku rútil Vittek, ale zastavil ho ofsajdový verdikt. Na záver prvého polčasu ale DAC vskutku nádherne zakombinovala pred našou bránkou. Brašeňov center našiel Pačindu, ktorý nožničkami pálil na Muchu. Našťastie pre nás mieril iba do stredu bránky, a tak skúsený gólman nemal veľa práce so zneškodnením tohto pokusu.

Po zmene strán mohli slovanisti takmer okamžite vyhrávať dvojgólovo . Gonzales poslal do útoku Milinkoviča, ten priťukol loptu Kubíkovi, ktorý v stopercentnej šanci mieril nad. V 55. min mohli, naopak, vyrovnať hostia. Polievkova lopta našla Stephensa, ktorý akrobatickou hlavičkou, našťastie, mieril nepresne. Nasledujúce minúty priniesli rozkúskovanie hry striedaniami i kartovými trestami. Vynikol ale i Janko Mucha, ktorý v 66. min Kwin hlavou zakončil kombináciu Dunajskej Stredy, no zasiahnutie nášho brankára bola fantastické a rýchle. Kto odišiel zo štadióna pred záverom, mohol ľutovať. V poslednej pätnásťminútovke to totiž oba tímy rozbalili naplno. V 75. min zahrávali belasí štandardku po faule na Oršulu a v neprehľadnej situácii sa takmer zrodil vlastný gól hostí. Nasledovala zahodená šanca Priskina, ktorý neuspel v nájazde, Orušlova dorážka bola tiež neúspešná a rovnako dopadol na opačnej strane aj Štepanovský, ktorý z protiútoku chcel prudkou a ďalekonostnou ranou vyrovnať. Opäť ale úradoval Mucha. To nebolo všetko. V 81. min ušiel obrane súpera Zreľák, brankár súpera ho napokon stihol spacifikovať skorým vybehnutím. Otvorenú hru skúsil vzápätí využiť Saar, ani jeho prudká rana si nenašla cestu za Muchov chrbát. Nervózny záver priniesol okrem žltých kariet i jednu červenú, ktorá prišla v nadstavenom čase. Vtedy to totiž pred Muchom naozaj vrelo a slovanisti museli vrhnúť všetky sily do obrany, aby situáciu ustáli bez ujmy. To sa im podarilo, a tak sme natiahli víťaznú šnúru už na päť zápasov.

ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (1:0)

:

Domáci: Mucha – Čikoš, Saláta, Sekulič, Podaný – Simovič (46. Gonzalez), Savičevič – Milinkovič, Kubík (61. Oršula), Zreľák – Vittek (71. Priskin)

Hostia
: Tujvel – Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň – Straka (46. Stephens) – Pambou (74. Mészáros), Sarr, Ľupták, Pačinda – Polievka

Rozhodovali
: Sedlák – Chládek, Jenčura

Divákov
: 1495

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.