Úvod Správy Vittekove góly rozhodli o tabuľkovom posune

Vittekove góly rozhodli o tabuľkovom posune

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na Myjave 2:0 po góloch Róberta Vitteka.

ŠK Slovan Bratislava zlomil odpor „kopaničiarov“ a na ich pôde triumfoval 2:0. O posun na druhú priečku v tabuľke sa dvomi gólmi pričinil Vittek.

Súboj sa od začiatku niesol v duchu skvelého výkonu Róberta Vitteka. Ten sa dostal do dobrej šancu hneď v úvode, keď jeho strelecký pokus lizol tyč domácej bránky. Hralo sa však zo strany na stranu a už v 9. min mohli udrieť aj domáci, keď sa Bílkovský rútil osamotený na Muchu, no naša defenzíva ho na poslednú chvíľu dokázala spacifikovať. Na gól sme sa ani dlho nenačakali, pretože prišiel už v 21. min Vittek vyškolil celú defenzívu súpera a po plejáde zasekávačiek zakončil do odkrytej bránku súpera – 1:0 pre Slovan. Belasí potrebovali iba desať minút a svoj náskok navýšili. Opäť to bol Vittek, kto výborne a aktobaticky usmernil center Podaného za brankára Hrušku a výšil tak náskok Slovana na 2:0. Nasledujúce minúty priniesli viacero nepresností a hra mierne stratila tempo. V 35. min skúšal šťastie z diaľky Chovanec, ale táto rana nebola presná ani približne. O päť minút neskôr sa snažil predrať do útoku Duga, no ani táto príležitosť vodu nezamútila, obrana Slovana ju s pokojom vyriešila. V samom závere pálil na Muchu z nie veľkej vzdialenosti Pekár, gólman belasých si so strelou k žrdi rutinérsky poradil, a tak šli tímy do kabín za dvojgólového vedenia hostí.

Aj druhé dejstvo sa rozbehlo zhurta. Najprv mal v 54. min šancu na zakončenie Pekár, ale strela k pravej žrdi mu nevyšla. Domáci boli v tejto fáze hry o čosi aktívnejší, a tak sa do šancí dostávali častejšie. V 64. min to bol Sládek, ktorý nastrelil obrancu Slovana, odrazenú loptu neusmernil presne ani Pekár. Hneď na to skúšal šťastie ďalším streleckým pokusom Sládek, no ani tentoraz neuspel. V tom už ale prišli silné momenty Slovana. V 72. min predviedol svoje schopnosti Kubík, ktorý najprv zasekol obrancu súpera a následne pálil, avšak jeho kalibrácia nebola dostatočná. Potom z hranice šestnástky vyskúšal pozornosť Hrušku Milinkovič, namieril o čosi nad. V 75. min mohol zavŕšiť hetrik Vittek po Kubíkovom vysunutí proti bol domáci brankár, ktorý nebezpečnú situáciu umne vyriešil. Záver priniesol množstvo prerušení v podobe striedaní, kartových trestov a nepresností.  Azda najviac zaujali nepresné pokusy Marčeka a následne Pirosku, voči ktorým Mucha ani zasahovať nemusel. Slovan si tak v súboji s tabuľkovým susedom pripísal veľmi cenné tri body za výhru 2:0.

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)

Góly: 21., 31. Vittek

Žlté karty: 33. Marček, 59. Sládek, 77. Beňo, 77. Duga – 28. Kubík, 89. Milinkovič, 90.+ Mucha

Domáci: Hruška – Chovanec, Banovič, Marček, Beňo – Bílovský (11. Duga), Kóňa (40. Jánošík), Pekár – Kolár, Sládek, Daniel

Hostia: Mucha – Podaný, Sekulič, Saláta, Čikoš – Gonzalez (46. Savičevič), Simovič – Zreľák (80. Oršula), Kubík (83. Priskin), Milinkovič – Vittek

Rozhodovali: Leško –Brendza, Špivak