Úvod Správy Domáce víťazstvo nad Podbrezovou

Domáce víťazstvo nad Podbrezovou

Slovan strelil Podbrezovej tri góly a na domácej pôde si tak pripísal trojbodový zisk.

ŠK Slovan Bratislava si poradil s Podbrezovou, keď po góloch Gonzáleza, Vitteka a Priskina zvíťazil 3:1.

Slovan začal aktívne a už v prvých minútach sa do šance dostal Pristin po prekvapivom pase od Gorosita. Útočník belasých bol však akoby zaskočený vzniknutou šancou, a tak bránku súpera z dobrej pozície prepálil. Následne sa dostal do úniku Vittek po priťuknutí od Zreľáka, avšak fantastický Baláž včas zakročil. Podbrezová si šancu vypracovala až v 17. min, keď osamotený Podio pálil tesne vedľa priestoru našej svätyne. Domáci po tomto okamihu opäť prevzali iniciatívu a hoci v 21. min Milinkovičova rana skončila iba na bočnej sieti, o okamih neskôr to už vyšlo. Sekulič výborným pohybom našiel Vitteka, ten zvolil prihrávku na Gonzálesa a jeho obstrel Baláža vyšiel na jednotku – 1:0. Hneď za tým skúšal zo štandardky prekvapiť súpera Gorosito, ale Baláž bol opäť pohotovejší. V 34. min však spravil ten istý hráč fatálnu chybu, Mikič sa cez neho dostal priamo na Muchu, avšak tentoraz to bol náš gólman, kto zostal pozorný. Podbrezová sa týmto nevzdala a o tri minúty neskôr na dvakrát letela lopta pred Muchu a druhý raz náš gólman šiel do súboja, no prehlavičkoval ho Kupčík a vyrovnal na 1:1. Odvetná akcia Priskinovi nevyšla, jeho hlavičku zachytil Baláž.

Po zmene strán sa „železiari“ dostali do ďalšej dobrej šance, avšak finálne zakončenie bolo spomalené a Mucha strelu Vaščáka pohotovo kryl. Slovan si vedenie chcel vziať späť a už v 58. min Vittek mohol túto túžbu pretaviť na realitu. Milinkovič mu totiž pripravil nezištnú prihrávku, ale Baláž bol opäť nepriestrelný. Aj majster tesár sa ale utne a Balážovi nevyšla hneď ďalšia akcia, keď sa nedohodol s obranou a to využil Vittek, ktorý ľahučkým lobom z veľkej vzdialenosti poslal náš tím do opätovného vedenia. Nasledovalo asi pätnásť minút bez väčšieho vzrušenia, keď domáci kontrolovali priebeh a nepúšťali súpera do akcií, no sami nevymysleli finálne zakončenie. De ja vu spred pár minút však v 75. min zažil Baláž, ktorý opäť vybehol, no predčil ho Priskin a zvýšil na 3:1 pre Slovan. V tomto momente bolo prakticky rozhodnuté a až do záveru už belasí iba kontrolovali priebeh hry. Hostia sa snažili niečo so stavom spraviť, no obrana slovanistov bola umne sformovaná a až na pár pološancí sa už do záveru nič zaujímavé neudialo. Slovan tak doma zvíťazil presvedčivo 3:1.

ŠK Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 3:1 (2:1)

Góly: 22. González, 59. Vittek, 75. Priskin – 37. Kupčík

Žlté karty: 15. González  – 7. Mikinič, 56. Melunovič

Domáci: Mucha – Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný – Gonzalez – Milinkovič (80. Kubík), Savičevič (46. Štefánik), Zreľák - Priskin, Vittek (67. Oršula)

Hostia: Baláž - Migaľa, Kupčík, Vajda, Frizoni – Kapor - Gál-Andrezly, Kochan, Podio, Mikinič (56. Melunovič) – Vaščák

Rozhodovali: Glova – Weiss, Hrčka