Úvod Správy Oslabená juniorka neuspela v Žiline

Oslabená juniorka neuspela v Žiline

Belasí prehrali na pôde žilinského B-mužstva 1:4. O jediný presný zásah Slovana sa postaral kapitán Patrik Sabo.

Juniori odohrali v Žiline zaujímavý duel s rezervou rivala nášho A-tímu v boji o čelné priečky vo Fortuna lige. Domáci zužitkovali šance v prvom polčase na dva presné zásahy a aj keď si naši mladíci po prestávke vypracovali zaujímavé možnosti, na zisk bodov to už nestačilo.

V zostave trénerskej dvojice Ján Kozák ml., Tibor Jančula nastali oproti predchádzajúcemu duelu dve zmeny, v bránke nastúpil Milan Valašik a v obrane začal od začiatku Ben Gasser. A-mužstvo má na programe ligový zápas až v nedeľu, tréneri preto nemohli počítať s hráčmi jeho širšieho kádra ako Greif, Gašparovič či Záhumenský. Do stretnutia lepšie vstúpili domáci, ktorí mohli už v 3. min otvoriť skóre, Valašik však skvele zasiahol proti vydarenej strele Hučka a vyriešil aj dorážku Jánošíka. Nápor Žiliny pokračoval, Hučko v samostatnom prieniku neuspel a strelu Hancka k žrdi pokryl v ďalšom náročnom zákroku Valašik. V 14. min odpovedali aj naši hráči a môže ich len mrzieť, že sa po centri Ládyho a následnej skrumáži nedostali do vedenia, ktoré by im uľahčilo zápas. Naopak, v 19. min otvorili skóre domáci, keď loptu do pokutového územia zaviezol Hancko a po jeho nezištnej prihrávke zakončil presne Jánošík. Rušný futbal pokračoval, Valašik zabránil v 22. min Michlíkovi v gólovej radosti po samostatnom úniku, na opačnej strane chcel vyrovnať Matejka, v poslednej chvíli ho zastavil Kopičár. Belasí postupne vyrovnávali hru, aktívny bol najmä Šefčík, jeho tečovaná strela však gól nepriniesla. Domáci napokon pridali ešte do konca polčasu dôležitý druhý gól, to keď v 37. min strieľal zo štandardky Kopičár a jeho projektil zastavila až sieť.

V úvode druhého dejstva slovanisti prvý raz striedali, namiesto Matejku vybehol na trávnik Petreje. Belasí sa snažili streliť kontaktný gól, vypracovali si aj náznaky šancí, ani raz však neuspeli. Na opačnej strane udreli Žilinčania z prvej vážnejšej príležitosti v druhom polčase, Michlík v 58. min technickou strelou nedal Valašikovi šancu. Slovanisti sa nevzdali, naďalej bojovali a ich aktivita slávila úspech v 68. min, keď sa po odvrátenom rohu oprel do odrazenej lopty Patrik Sabo a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:1. Hra sa postupne presúvala na domácu polovicu, belasí sa snažili okamžite ešte znížiť a vrátiť sa do hry. To otváralo príležitosti na žilinské brejky, po jednom z nich mohol v 73. min skórovať Puček, Valašik však podržal svoj tím. Jeden z protiútokov však už domácim vyšiel v 84. min, keď po Huckovej prihrávke zakončoval do odkrytej brány Jánošík – 4:1. Ani jeden z tímov sa už potom v útoku nepresadil a tri body zostali v Žiline.

Prehra je pre belasých trochu krutá, za stavu 1:3 mali niekoľko možností na zníženie, domáci však využili otvorenú obranu súpera a štvrtým gólom definitívne rozhodli o svojom triumfe. Naša juniorka sa tak v tabuľke zosunula na 11. priečku so ziskom 10 bodov. Najbližšie sa belasí predstavia na domácom trávniku v Prievoze, kde v nedeľu 4. 10. o 10.30 h privítajú Senec.

MŠK Žilina „B“ - ŠK Slovan Bratislava juniori 4:1 (2:0)

Góly: 19., 84. Jánošík, 37. Kopičár, 59. Michlík – 68. Sabo

Žlté karty: 45. Tlacháč – 15. Lády, 32. Matejka, 36. Majerčák, 60. Hubert, 73. Valašik

Rozhodovali: Marhefka – Bobko, Poláček

Návšteva: 150 divákov

Žilina „B“: Le Giang – Hučko, Ďuratný, Vallo (85. Drbúl), Kadlec, Michlík, Hancko, Kopičár, Tlacháč (75. Minárik), Haskič (46. Puček), Jánošík

Slovan juniori: Valašik – Gasser, Majerčák, Laczkó, Hubert (73. Andrejko) – Malý, Šefčík – Lády, Sabo, Reisel (89. Molnár) – Matejka (46. Petreje)

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.
Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.