Úvod Správy Vypredaný štadión, bojovný zápas a jedna čierna škvrna

Vypredaný štadión, bojovný zápas a jedna čierna škvrna

Viceprezident Slovana reaguje na vyjadrenia trénera Michaloviec.

Včerajší zápas v Michalovciach sa odohral na vypredanom štadióne za účasti 4.575 divákov. Skvelá atmosféra, bojovný zápas a zaslúžené víťazstvo pre belasých. Aj tak sa dá v krátkosti zhodnotiť včerajší zápas. Jedinou čiernou škvrnou tohto zápasu bolo nepochopiteľné zlyhanie trénera domácich Františka Šturmu na pozápasovej tlačovej konferencii.

„Na remízu nám dnes chýbalo trochu šťastia. Chlapcov musím pochváliť a poďakovať sa im, pretože hrali proti štrnástim. Od prvých minút duel totiž rozhodcovia riadili tak, ako oni sami chceli. Nebáli sme sa tohto súpera a hrali veľmi dobre. Inkasovali sme z nešťastnej penalty, keď lopta skočila Vernonovi na ruku a rozhodca z toho hneď urobil penaltu. Inak sme Slovan v prvom polčase k ničomu vážnejšiemu nepustili. Naša defenzíva bola veľmi dobrá. V druhom polčase sme sa snažili hrať smerom dopredu a niečo urobiť s výsledkom, ale rozhodca nás k ničomu nepustil. Dnešný duel ovplyvnili rozhodcovia, pretože od prvých minút to držali vo svojich rukách a som z toho veľmi smutný. Je to mafia, toto už nie je možné. Akýkoľvek kontakt bol pískaný proti nám, som z toho poriadne rozladený." zhodnotil svojsky tréner Šturma a na záver dodal: „Marián nás dnes podržal a po zmene strán chytil minimálne dva stopercentné góly, no dnes bol výsledok asi už vopred daný. Všetci na vypredanom štadióne to videli, to nie sú len moje oči. Takto po zápase môžem svojich chlapcov pochváliť, že sme so Slovanom hrali veľmi vyrovnanú partiu a dovolím si tvrdiť, že v niektorých častiach duelu sme boli lepší. Prehrali sme však a takto to musíme brať."

V Michalovciach bol prítomný aj viceprezident Slovana Petr Kašpar. Opýtali sme sa ho, ako vníma vyjadrenie trénera domácich.

„Sedel som priamo za lavičkou trénera domácich a jeho niektoré výroky počas stretnutia nepatria nie po 22:00 do televízie, ale až po polnoci, a to na špeciálnom kanáli. Jeho pozápasový výrok zrejme súvisel s nadmerným užitím iontových nápojov a je možné, že z toho dostal šedý zákal. Preto jeho pozápasové vyjadrenie treba brať s rezervou. Osobne som videl čistú penaltu, kde hráč domácich zahral jasne rukou v pokutovom území. Taktiež som videl nepochopiteľné rozhodnutie postranného a hlavného rozhodcu, pričom nás svojim chybným rozhodnutím obrali o čistý gól. A počas zápasu som videl čistých päť či šesť gólových šancí nášho mužstva,“ s úsmevom na tvári skonštatoval viceprezident klubu Petr Kašpar.

„Zároveň sa chcem však poďakovať celému klubu MFK Michalovce za korektné a priateľské privítanie celého nášho klubu,“ poďakoval za pohostinnosť Michalovčanov viceprezident Slovana.

Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.
V najlepšej jedenástke je päť slovanistov.