Úvod Správy S nováčikom vydretý triumf

S nováčikom vydretý triumf

ŠK Slovan Bratislava si v dramatickom súboji poradil s Michalovcami tesne 2:1.

ŠK Slovan Bratislava si v dramatickom súboji poradil s Michalovcami tesne 2:1. Úvodný gól za Slovan strelil Milinokvič a „vlastencom“ napokon v samom závere rozhodol Šimčák, keď odvracal akciu hostí.

Pred fantastickou kulisou sa hral spočiatku opatrný futbal. V 20. min Vittek vystihol rozohrávku súpera, obišiel si i brankára domácich a chýbalo už iba jednoduché zakončenie. Rozhodcovia napokon zastavili akciu nepochopitľným ofsajdovým verdiktom. Michalovce sa veľmi do útoku nemali, hrali skôr pozične a obranne. V 29. min Danko mohol strieľať z dobrej pozície, no Gorositova reakcia bola rýchlejšia. O päť minút neskôr zahral Veron vo vlastnom pokutovom území rukou a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý rutinérsky premenil Milinkovič. V 38. min mali domáci k dispozícii outové vhadzovanie v dobrej pozícii. Lopta doletela až do šestnástky, kde sa na strelu chystala hneď dvojica hráčov Michaloviec, celá akcia napokon skončila iba za bránkovou čiarou a nasledoval odkop Krnáča. Slovan šiel s jednogólovým vedením aj do kabíny.

O poznanie atraktívnejšiu hru ponúklo druhé dejstvo. V 48. min sa dostal do zakončenia Mililnkovič, no bol tiesnený, a tak vyzval na strelu Zreľáka. Zakončovateľ belasých ale prestrelil odkrytú svätyňu súpera. Hneď nato si musel Krnáč poradiť s pokusom Kunca a urobil to výborne. V týchto momentoch sa hralo živo a pološance na oboch stranách pribúdali. V 56. min pripravil Vittek šancu pre Milinkoviča, avšak jeho zakončenie stroskotalo na domácom gólmanovi. O deväť minút neskôr nasledoval rohový kop slovanistov, ktorý predĺžil Saláta, no Gorosito sa už k lopte nedostal. Slovan bol v útočnom vytržení. V 74. min mohol skórovať nepokrytý Sekulič, ale hlavou usmernil center nepresne. Podobnú šancu mal v 84. min Vittek po Sekuličovom centri, avšak tentoraz sa vyznamenal Klemen. Najväčšie vzrušenie priniesli posledné minúty stretnutia. V 89. min vyrovnal Morlacchi po rohovom kope do protipohybu Krnáča a zdalo sa, že mužstvá sa rozídu po remíze, ktorá by však spravodlivá nebola. Snaha Slovana sa ale vyplatila hneď vzápätí, keď Šimčák hlavou usmernil loptu do vlastnej siete, keď sa snažil o zmarenie akcie Slovana.

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Góly: 89. Vernon - 34. Milinkovič (z 11 m), 90.+1 Šimčák (vlastný)

Žlté karty: 32. Koscelník, 37. Calero – 6. M. E. González, 29. Saláta, 80. Štefánik

Domáci: Kelemen - Perez, Chubutija, Vernon, Šimčák - Sedlák, Grič (59. Garcia) - Koscelník, Danko (75. Kerič), Kunca (67. Mensah) - Nworah

Hostia: Krnáč - Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný - Milinkovič, Gonzalez (46. Štefánik), Savičevič, Priskin - Zreľák (66. Peltier), Vittek