Úvod Správy Mohutný záverečný nápor body nepriniesol

Mohutný záverečný nápor body nepriniesol

Juniorka nestačila na Borčice a podľahla tesne 2:3. O všetky góly hostí sa postaral odchovanec Slovana Alan Kováč.

Belasí privítali ambiciózneho nováčika z Borčíc netradične až v pondelok, keďže sa zápas presúval pre termínovú kolíziu so stretnutím A-mužstva. Po bezgólovom prvom polčase nasledoval hetrik hosťujúceho Kováča, po ktorom sa zdalo, že o výsledku je rozhodnuté. Naši mladíci však ukázali nezlomnú vôľu a záver ešte poriadne zdramatizovali. Na vyrovnanie však už čas napriek veľkej snahe nezostal.

V zostave trénerskej dvojice Ján Kozák ml., Tibor Jančula nastali oproti predchádzajúcemu zápasu dve zmeny, na lavičke ostali Gasser a Petreje, miesto nich v základnej jedenástke nastúpili Gašparovič a Matejka. Borčice pricestovali s viacerými známymi menami, na súpiske nechýbali ex-ligisti Barčík, Bašista či Novák, popri nich vybehli na trávnik aj bývalí hráči Slovana Bagi, Kuzma a Kováč.

Do stretnutia lepšie vstúpili belasí, Matejka už v 2. min strieľal z väčšej vzdialenosti a Prekovič mal čo robiť, aby jeho prudký pokus pokryl.  Postupne sa osmelili aj hostia, Kováč v 10. min prešiel po pravej strane a nebezpečne centroval pred bránu, kde spred Greifa odvracali obrancovia. Aktívnejší  boli stále naši mladíci, ktorým sa v 13. min takmer vyplatil dôraz pred súperovou šestnástkou, keď Prekovič pod tlakom napádajúceho Gašparoviča rozohral len k Matejkovi, jeho strelu do odkrytej brány ale zastavil vracajúci sa Bašista. Tesne pred uplynutím prvej štvrťhodiny hlavičkoval na opačnej strane Kuzma a namieril tesne nad.  V ďalších minútach bojovali mužstvá najmä o stred poľa, predovšetkým hostia nechceli dopustiť žiadne zaváhanie vo svojej defenzíve. Ich obranný blok prelomil v 31. min Sabo, ktorý najprv vybojoval štandardku, aby z nej z uhla zaujímavo strieľal nad bránu. Prvú vyloženú šancu duelu si v 33. min vypracovali belasí, Lády obohral na pravej strane Augustiniho a odcentroval pred päťku, odkiaľ Gašparovič prestrelil bránu. O dve minúty neskôr odpovedali Borčice a Slovan zachránil brankár Greif, ktorý postupne vyrazil volej Augustiniho, dorážku Barčíka a obrana mu potom pomohla pri ďalšej dorážke Kuzmu. Bezgólový prvý polčas bol spravodlivým odzrkadlením diania na trávniku.

Druhé dejstvo lepšie odštartovali Borčice, Kuzma mohol v 49. min otvoriť skóre, svoju strelu však namieril tesne vedľa. V 51. min sa však už hostia radovali, keď Kuzma po dlhom nákope získal loptu v súboji so stopérmi a prihral Kováčovi, ktorý obstrelil Greifa k ľavej žrdi – 0:1. V 53. min sa v strede poľa presadil Barčík, vyslal nadýchaný oblúčik za obranu, kam si nabehol Kuzma a exportným „angličákom“ prekonal Greifa, ktorý plachtil vzduchom márne. Dva rýchle gólové údery  belasých nepoložili a Sabo mohol už v 56. min znížiť, jeho strela z hranice šestnástky ale tesne minula ľavú žrď. Borčice to v ďalšom priebehu skúšali z brejkov, Kováča však vychytal Greif a Novák strieľal mimo. V 71. min rozohrávali hostia štandardku, Barčíkov center do šestnástky ešte pridvihol Bašista a Kováč na zadnej žrdi dokonal hlavičkou hetrik. Krutý výsledok sa však už o pár minút menil a konečne v prospech slovanistov. Kapitán Sabo v 75. min priťukol na hranici šestnástky Robertovi Matejkovi, ktorého krížny volej zapadol k pravej žrdi – 1:3. Tento moment domácich ohromne vyburcoval a začali sa ešte intenzívnejšie tlačiť pred bránu súpera. Prežili aj niekoľko protiútokov a ich snaha slávila úspech v 85. min, keď Matejka po Andrejkovom vysunutí ešte trafil do ľavej žrde, odtiaľ sa však lopta odrazila k Benovi Gasserovi, ktorý ju bez problémov umiestnil do prázdnej brány – 2:3. V závere už belasí vrhli všetko do útoku a v nadstavenom čase mohli vyrovnať. Po neprehľadnej situácii zakončoval volejom z hranice pokutového územia Gasser, Prekovič však vyrazil a na čiare potom zasiahol aj proti dorážke Matejku.

Belasí tak po tesnej porážke ostávajú v tabuľke na 10. priečke, v nasledujúcom kole budú bojovať o body na ihrisku rezervy MŠK Žilina. Na domácom štadióne v Prievoze sa najbližšie predstavia v nedeľu 4. 10. od 10:30 h, keď privítajú Senec.

Tesná prehra po stretnutí mrzela hráčov aj trénera Jána Kozáka ml. „V prvom polčase to bolo z našej strany dobré, súpera sme až na jednu šancu prakticky do ničoho nepustili. Naopak, my sme nepremenili vyloženú príležitosť. V druhom polčase sme inkasovali dva zlepené góly a potom sa hrá samozrejme oveľa ťažšie. Po treťom góle to vyzeralo na jasný zápas, záver sme však dokázali zdramatizovať a siahali sme minimálne po bode. V nadstavenom čase sme mohli vyrovnať, chýbalo nám možno aj trochu šťastia,“ zhodnotil po zápase tréner belasých. Naši mladíci tesne prehrali posledné dve stretnutia, herne pritom za skúsenejšími protivníkmi nezaostávali. „Doplácame na efektivitu, dnes sme inkasovali trikrát snáď zo štyroch šancí súpera, v Novom Meste nad Váhom dvakrát z troch príležitostí. Chalani sa však stále učia, pre niektorých sú to vôbec prvé zápasy v druhej lige a medzi mužmi. Uvedomujeme si, že sme v tabuľke klesli, som však presvedčený, že o záchranu hrať nebudeme. Ideme ďalej, budeme poctivo trénovať a verím, že potom prídu aj lepšie výsledky,“ doplnil syn reprezentačného trénera. Proti Borčiciam sa premiérovo v Slovane strelecky presadil slovinský mládežnícky reprezentant Ben Gasser, ktorý prišiel z holandskej Bredy.  „Ben mal dlhší zápasový výpadok, teraz hral v našom drese tretí zápas a dal gól, čo mu pevne verím pomôže. Je to mladý hráč, takticky je veľmi dobre vybavený a určite bude prínosom,“ zakončil Ján Kozák ml.

ŠK Slovan Bratislava juniori – TJ Iskra Borčice 2:3 (0:0)

Góly:  75. Matejka, 85. Gasser - 51., 53., 71. Kováč

Žlté karty: 42. Majerčák, 70. Laczkó – 78. Bagi, 90. Bašista

Rozhodovali: Korista – Lieskovský, Barenčík

Návšteva: 156 divákov

Slovan juniori: Greif – Reisel, Majerčák (65. Gasser), Laczkó, Záhumenský  - Malý (82. Petreje) – Lády, Sabo, Gašparovič (70. Andrejko), Šefčík – Matejka

Borčice: Prekovič – Siva, Bašista, Bagi, Púček  - Augustini (72. Le Giang), Barčík, Živčic, Revák (46. Novák) – Kováč (80. Mačina), Kuzma