Úvod Správy Trpezlivosť body prináša

Trpezlivosť body prináša

Futbalistky Slovana museli s Myjavou bojovať o víťazstvo až do záverečných minút, juniorky naopak nastrieľali súperkám sedem gólov.

Futbalistky Slovana Bratislava si po veľkom boji pripísali ďalšie tri body do tabuľky I. ligy. V stretnutí 5. kola na ihrisku Spartaka Myjava im domáca obrana odolávala až do 87. min, keď sa po rohu Alexandry Tóthovej presadila Petra Vojteková a strelila jediný gól zápasu. Zverenkyne Kataríny Paxnerovej vedú súťaž so šesťbodovým náskokom pred Novými Zámkami, ktoré však majú dva duely k dobru.

Naše juniorky aj v Myjave potvrdili, že v tejto vekovej kategórii len sotva majú na Slovensku konkurenciu. Na výhre 7:0 sa hetrikmi podieľali Rebecca Emília Horvátová a Veronika Jančová, skóre jednostranného zápasu otvorila Viktória Fehérová. Mladé slovanistky sú po piatich kolách rovnako ako ženy stopercentné, a navyše sa môžu pochváliť vynikajúcim skóre 27:1.

Najvyššie slovenské súťaže majú počas tohto týždňa reprezentačnú prestávku. Po nej, v sobotu 26. septembra o 13.00 (ženy) a 15.00 (juniorky) privítajú naše výbery Nové Zámky, čo bude predovšetkým pre ženy jeden zo zápasov roka.

Ligou zatiaľ bez problémov kráčajú aj žiačky Slovana. V dueli 4. kola zvíťazili v Dúbravke 9:0.

I. liga žien – 5. kolo
Spartak Myjava – ŠK Slovan 0:1 (0:0) – Vojteková
Zostava Slovana: M. Kubišová – Pračková, Juríková (76. Kovaľová), Pribilová, Hollá – Vojteková – Švecová (65. Hviščová), Absolonová, Fatulová, Lacková (52. Čahojová) – Tóthová (90. Vojkovičová)

I. liga junioriek – 5. kolo
Spartak Myjava – ŠK Slovan 0:7 (0:5) – Horvátová a Jančová po 3, Fehérová
Zostava Slovana: Rezeková – Fehérová, Čermáková, D. Gašparovičová, Májovská (74. Belošicová) – Čopíková – Lukačiková, Czvedlerová (36. Bobocká), Nižňanská, Horvátová (70. Jendrušová) – Jančová (65. Adamecká)

I. liga žiačok – skupina BFZ – 4. kolo
FK Dúbravka – ŠK Slovan 0:9 (0:4) – Antalová 3, Bednárová 2, Pátková, Minariková, Maková, Kollárová
Zostava Slovana (8+1): A. Kubišová – Bednárová, Antalová, Pátková, Chlepková, P. Gašparovičová, Minariková, Maková, Mináriková, Vozárová, Kollárová, Bošanská

Čo na Noc na Tehelku hovoria fanúšikovia, ktorí ju zažili na vlastnej koži?
Pred belasými sú dve sústredenia i zaujímavé prípravné zápasy.