Úvod Správy Hladký postup po osemgólovom víťazstve + VIDEO

Hladký postup po osemgólovom víťazstve + VIDEO

ŠK Slovan vyhral v 3. kole Slovnaft Cupu nad štvrtoligovou Vinicou na jej trávniku 8:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v zápase 3. kola Slovnaft Cupu 2015/16 na ihrisku ŠK Vinica hladko 8:0 a postúpil do ďalšej fáze pohárovej súťaže.

Belasí nastúpili na stretnutie so štvrtoligistom v kombinovanej zostave hráčov A-tímu a juniorky a od úvodných minút mali výraznú prevahu. Už v 3. min otvoril skóre Oršula po prihrávke Peltiera. V 7. min brankár Geregai fauloval prenikajúceho Matejku a videl červenú kartu. Pokutový kop s istotou premenil Peltier – 0:2. Potom gólový apetít Slovana na chvíľu ustal, no v rozpätí 25. a 32. min skórovali hostia až štyrikrát. Najprv pálil Matejka z otočky do žrde a odrazenú loptu upratal do siete Oršula. Po jeho peknej prihrávke trafil do pravého horného roku domácej brány Gašparovič a gólu sa dočkal aj aktívny Matejka po vydarenom pase Štefánika a priťuknutí Savičeviča. Polčasový stav 0:6 uzavrel netradičný hlavičkár Peltier po rohu Gašparoviča.

Po prestávke slovanisti trochu poľavili, no obraz hry sa nezmenil a brankár Doboš bol naďalej jedným z najzamestnanejších mužov na trávniku. Niekoľkokrát si vyslúžil potlesk z plného hľadiska a do konca zápasu inkasoval už len dvakrát. V oboch prípadoch to bolo po centroch Gašparoviča. V 61. min oslávil svoj debut v prvom mužstve Slovana gólovou hlavičkou zblízka Martin Petreje. V 76. min spadla lopta na chrbát Drienovského, a hoci sa ešte Doboš snažil, zastavil ju až za bránkovou čiarou – 0:8.

ŠK Vinica – ŠK Slovan Bratislava 0:8 (0:6)

Góly: 3. a 25. Oršula, 10. a 32. Peltier (prvý z pk), 27. Gašparovič, 30. Matejka, 61. Petreje, 76. Drienovský (vlastný)

ŽK: 35. Hudák, 40. Oršula, 80. Petreje

ČK: 7. Geregai

Rozhodovali: Očenáš – Chládek, Jánošík

Návšteva: 2200 divákov

Vinica: Geregai – Berki, Régi, Boros, Drienovský – Antal (70. Kiss), Zachar, Rácz, Tóth (10. Doboš) – Súth (79. Halász) – Zalaegerszegi

Slovan: Krnáč – Hubert, Hudák, Laczkó, Záhumenský – Peltier (46. Lády), Savičevič (54. Sabo), Štefánik, Gašparovič – Matejka, Oršula (52. Petreje)

Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.
Belasí v sobotu o 18:00 vyzvú MŠK Žilina.
Zajtra nás čaká špeciálny zápas, ktorým oslávime dnešné 105. klubové narodeniny!