Úvod Správy VIDEO: Náskok vydržal iba päť minút

Belasí odohrali proti Seredi vyrovnaný zápas a do tabuľky si po výsledku 1:1 pripísali bod.

Stred tabuľky II. najvyššej súťaže je poriadne nabitý – v rozmedzí štyroch bodov sa nachádza až sedem mužstiev. Každý získaný bod je preto v silnej konkurencii dôležitý a po nepríjemnej prehre v Nitre dokázali opäť bodovať aj naši juniori. V domácom prostredí nad Sereďou viedli, náskok však dokázali udržať len päť minút.

V zostave trénerskej dvojice Ján Kozák ml., Tibor Jančula nastalo niekoľko zmien, v základnej jedenástke sa v tomto ročníku premiérovo predstavil Martin Reisel a príležitosť dostal aj slovinský mládežnícky reprezentant Ben Gasser, ktorý do Slovana Bratislava prišiel z holandského NAC Breda a zaradil sa na post pravého obrancu. Zápas sa začal obojstranne opatrne,  obranné hradby tímov prelomil prvýkrát v 8. min Šefčík, ktorý z väčšej vzdialenosti mieril pekne, napokon ale neprekonal brankára hostí Šálku. Skúsenejší hostia si postupom času vypracovali územnú prevahu, z tej však neprichádzali žiadne nebezpečné zakončenia, ktoré by Greifa mohli ohroziť. Preto mal viac práce na opačnej strane Šálka, ktorý v 21. min vyboxoval štipľavú strelu Malého. Sereď mohla otvoriť skóre v 24. min, odchovanec Slovana Lukáš Hutta ale hlavou namieril zblízka vedľa. Do konca polčasu už náznaky akcií nevyústili v žiadnu gólovú príležitosť, diváci sa však v peknom počasí rozhodne nenudili, hralo sa totiž v obojstranne dobrom tempe.

Do druhého polčasu vstúpili belasí hneď s dvomi zmenami, keď už ďalej nepokračovali Záhumenský a Gašparovič, ich miesta zaujali Hubert a Molnár. V druhom dejstve sa tímy rozbiehali pomalšie, až prišla rušná pasáž tesne pred uplynutím hodiny hry. Najprv v 57. min pekne centroval Matejka a Hubert mal na hlave vedúci gól Slovana, mieril však vedľa. Na opačnej strane prakticky po protiútoku hlavičkoval v šestnástke Hutta a Greifa zachránila žrď. V 59. min ešte jedna veľká šanca hostí, Čery namieril tesne vedľa ľavej žrde. Príležitosti ale napokon predsa len vyústili v presné zásahy. V 64. min predviedol jednu z najkrajších akcií stretnutia útočník belasých František Lády, prešiel cez obrancu na pravej strane a po individuálnom prieniku aj úspešne zakončil strelou k pravej žrdi, Šálka sa naťahoval márne - 1:0. Sereď dokázala odpovedať veľmi rýchlo a o päť minút bolo vyrovnané. Zo štandardky centroval do šestnástky Čertík, v neprehľadnej situácii sa dostala lopta až k Bartošovi, ktorý ju hlavou poslal do siete. V 78. min mohol Bartoš dokonca poslať hostí do vedenia, opäť strieľal po zablokovanom centri zo štandardky a prekonaného Greifa na čiare zastúpil kapitán Sabo, ktorý loptu vykopol doslova v poslednej chvíli. Naši mladíci tiež bojovali o plný bodový zisk. Nádejne vyzeral prienik Reisela zo 79. min, obrancovia Serede sa ale stihli vrátiť a nedovolili mu zakončiť.

V Prievoze sa hral vyrovnaný zápas, a remíza je reálnym odzrkadlením pomeru síl na ihrisku. V tíme belasých určite potešil pekný gól Ládyho či dobrý výkon novej posily Bena Gassera, ktorý viackrát roztlieskal slušne zaplnené tribúny malého štadióna. Juniorka je po tomto kole v tabuľke na priebežnej 7. priečke so ziskom 10 bodov, najbližšie sa predstaví už vo vloženom kole v stredu 16. 9. od 16.00 h na pôde Nového Mesta nad Váhom. Pre termínovú kolíziu s nedeľňajším duelom A-tímu proti Trenčínu budú hrať belasí mladíci najbližšie domáce stretnutie s Borčicami s najväčšou pravdepodobnosťou v pondelok 21. 9. o 16.00 h.

ŠK Slovan Bratislava juniori – ŠKF Sereď 1:1 (0:0)

Góly: 64. Lády – 69. Bartoš

Žlté karty: 77. Gasser, 82. Matejka – 40. Hutta

Rozhodovali: Ihring – Žákech, Vitko

Návšteva: 289 divákov

Slovan juniori: Greif – Gasser, Reisel, Majerčák, Záhumenský (46. Hubert) – Šefčík, Malý (72. Bučák) – Lády, Gašparovič (46. Molnár), Sabo – Matejka

Sereď: Šálka – Mujkoš, Čertík, Tarek, Hutta (60. Gaalozie), Pecho (30. Kolorédy), Loduha (72. Meszlényi), Hulák, Bartoš, Orolín, Čery

Oficiálne stanovisko ŠK Slovan Bratislava.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.