Úvod Správy Rozhodol zbabraný prvý polčas

Rozhodol zbabraný prvý polčas

ŠK Slovan Bratislava nezvládol prvý polčas v Žiline, počas ktorého inkasoval tri góly.

ŠK Slovan Bratislava nezvládol prvý polčas v Žiline, počas ktorého inkasoval tri góly. Za Žilinu sa presadili de Oliveira, Bénes a 45. Mihálik.

Zápas sa pre nás začal veľmi nešťastne, keď už vo 4. min de Oliveira hlavou zaskočil Muchu a lobom poslal loptu do našej siete. Aj v nasledujúcich minútach mali domáci navrch. V 18. min zatočil nebezpečný center Paur, hlavou ho nasmeroval do zeme strelec otváracieho gólu a Mucha sa musel mať na pozore. Slovan robil v defenzíve veľké chyby, no aj my sme mohli udrieť a to v 22. min, keď sa do úniku dostal Kubík, avšak iba opečiatkoval Volešákovu bránku. Šťastie skúšal o tri minúty neskôr aj Priskin a to prudkou ranou, Volešák zostal pozorný a loptu upratal na rohový kop. Z neho vznikla veľmi nebezpečná situácia, Žilinčania museli dvakrát zasahovať na bránkovej čiare. Prišla ale 38. min a nečakaný center do našej šestnástky dokázal na gól premeniť nepokrytý Bénes, ktorý síce zakončoval z ťažkej pozície, ale vyšlo mu to na jednotku. To však nebolo v prvom polčase všetko. Obrovské zaváhanie v našej defenzíve využil Mihalík, ktorý zoči-voči bezbrannému Muchovi zvolil obstrel a vyšiel mu ideálne – 0:3.

Po zmene strán Slovan zlepšil defenzívu i pohyb. To už ale mali domáci veľkú výhodu a hru mohli uzavrieť. V 48. min poslal Podaný krásny pas krížom cez celú šestnástku, Zreľák ho v sklze neupratal do žilinskej bránky.  Hneď na to pálil Káčer po prieniku cez našich obrancov, ale minul Muchovu svätyňu. Žilinské pološance pokračovali aj naďalej a po Oliveirovom zakončení skúšal trafiť opäť Káčer, ale neuspel. Veľká šanca Slovana prišla v 68. min, keď Zreľák rybičkou zakončoval milimetrový center, no Volešákovi namieril iba do otvorenej náruče. V 73. min pálil z diaľky Milinkovič a ešte nebezpečnejší ako jeho zakončenie bol teč domáceho hráča. Volešák ale zasahovať nemusel. Deväť minút pred koncom riadneho hracieho času prízemne vystrelil Peltier, avšak iba tesne vedľa. V nadstavenom čase ešte prišla šanca na štvrtý gól Žiliny, keď Gorosito zaváhal proti Škvarkovi, ten poslal center cez našu šestnástku, no našťastie Oliveira loptu za Muchu neusmernil. Zrodila sa tak prvá prehra belasých pod vedením nového trénerského tandemu, ktorý mal zároveň premiéru na pôde súpera.

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 3:0 (3:0)

Góly: 4. de Oliveira, 38. Bénes, 45. Mihálik

Žlté karty: 84. Bénes - 9. M. E. González, 41. Saláta

Domáci Volešák – Mabouka, Vavro, Škriniar, Letič – Káčer (83. Škvarka), Pečovský – Bénes – Paur (64. Hlohovský), William, Mihalík (80. Haskič)

Hostia: Mucha – Čikoš, Saláta, Gorosito, Podaný – Sekulič, González (46. Štefánik) – Zreľák, Milinkovič (75. Oršula), Kubík – Priskin (57. Peltier)

Rozhodovali: Sedlák – Balko, Hrčka