Úvod Správy Zo Žiliny s dvoma víťazstvami

Zo Žiliny s dvoma víťazstvami

Ženy i juniorky Slovana zvládli zápasy na trávniku nepríjemného súpera ŠKF VIX Žilina.

Ženy i juniorky Slovana Bratislava si udržali stopercentnú bilanciu aj po zápasoch 2. kola nového ligového ročníka na ihrisku Žiliny, ktorá ich v minulosti neraz dokázala potrápiť. Oba výbery vedené trénerkou Katarínou Paxnerovou napokon dosiahli pomerne jasné víťazstvá.

Naše ženy nasmerovala za tromi bodmi reprezentantka Kristína Košíková, ktorá skórovala v závere prvého i v úvode druhého polčasu. Tretí gól pridala ďalšia členka A-tímu Slovenska Simona Fatulová a domácim sa v závere podarilo už len znížiť na 1:3.

Belasé juniorky získali upokojujúci dvojgólový náskok už v úvodných dvadsiatich minútach a v druhom polčase ešte svoju výhru prikrášlili na konečných 4:0.

Oba naše tímy budú mať nabitý záver tohto týždňa. V sobotu 5. septembra sa predstavia v domácom prostredí proti ďalšiemu ašpirantovi na popredné umiestnenia Slovanu Trenčianske Teplice. Zápas žien sa na ihrisku Stará Bajkalská začína o 13.00 h, juniorky sa stretnú o 15.00 h. Už o deň neskôr, v nedeľu 6. 9. o 15.00 resp. 17.00 h privítajú nováčika najvyššej súťaže FC Nitra.

Novú sezónu štartujú v sobotu staršie žiačky Slovana, ktoré sa v Prievoze stretnú so Svätým Jurom. Na všetky zápasy našich futbalistiek vás srdečne pozývame!