Úvod Správy Juniori ukázali áčku víťaznú cestu

Juniori ukázali áčku víťaznú cestu

V malom derby vyhrali juniori Slovana na trávniku B-tímu Spartaka gólom Roberta Matejku z nadstaveného času.

Naši mladíci uspeli v zápase dvoch rozdielnych polčasov. Kým v tom prvom mal viac príležitostí Slovan, v druhom dejstve musel proti šanciam Trnavy viackrát zasiahnuť Greif. Belasí prečkali nápor domácich a udreli v nadstavenom čase po úspešnej penalte Matejku, ktorý je so štyrmi gólmi na delenej tretej priečke poradia strelcov druhej najvyššej súťaže.

Malé derby rezervných tímov Trnavy a Slovana sa hralo deň pred ligovým súbojom A-mužstiev, čo ovplyvnilo aj zostavu trénerskej dvojice Kozák ml. – Jančula. Prvýkrát v sezóne nastúpili mladíci Laczkó a Šefčík, brankársky post si zastal mládežnícky reprezentant Greif. V úvode stretnutia dominovali obrany oboch mužstiev, ani jeden z tímov nechcel urobiť chybu. Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali belasí, to keď v 24. min nebezpečne strieľal Lády a Jakubech podržal Trnavu. Domáci boli mierne aktívnejší, do šancí sa však vďaka dobrej obrannej hre Slovana nedostávali. Naopak, viac práce mal brankár trnavskej rezervy Jakubech, ktorý v 31. min zneškodnil ďalšiu šancu belasých, keď po Ládyho prihrávke zakončoval z dobrej pozície Gašparovič. V 39. min bol opäť v šanci aktívny Lády, prenikol po pravom krídle a mal na kopačke úvodný gól, mieril však len do bočnej siete. Naši juniori mali v prvom polčase viac príležitostí, bezgólový výsledok sa však nemenil.

V úvode druhého polčasu pohrozili aj domáci, Mečiar našiel v 51. min peknou kolmicou na hrote Jirku, ten ale prestrelil bránu. O minútu sa už predviedol aj náš brankár Greif, keď Jirkovi vo vyloženej šanci zmenšil strelecký uhol a podržal belasých. Dobrá pasáž hry Spartaka pokračovala v 54. min, keď sa sám na Greifa rútil Pikulík, zakončenie však nezvládol a prestrelil bránu. Trnava bola v druhom dejstve o niečo nebezpečnejšia, výsledkom bola tutovka Bašu v 61. min, keď zblízka prestrelil bránu Slovana. Dominik Greif bol ústrednou postavou druhého dejstva, v 65. min zlikvidoval samostatný únik Bašu, keď dobre vybehol a naďalej držal čisté konto. Aktivita domácich sa s blížiacim sa záverom duelu stupňovala, naši juniori však mali v bráne Greifa, ktorý v 84. min vyboxoval nebezpečnú strelu Pikulíka. V 88. min znovu súboj rovnakej dvojice, Pikulík pekne vystrelil, Greif ešte krajšie zasiahol. Belasí prečkali nápor Trnavy a napokon udreli v samom závere zápasu. Lády bol v nadstavenom čase faulovaný v pokutovom území, Robert Matejka si postavil loptu na biely bod a svojím štvrtým gólom v sezóne zabezpečil pre Slovan tri body – 0:1.

Juniorka vyhrala druhý zápas v rade a stúpa tabuľkou nahor, so šiestimi bodmi je na 8. priečke, pričom rovnaký počet bodov má aj piata Dunajská Lužná a jednotlivé tímy delí len rozdiel v skóre. Najbližšie sa naši mladíci predstavia na domácom trávniku, v nedeľu 30. 8. privítajú na štadióne v Prievoze od 10.30 h Šaľu.

FC Spartak Trnava „B“ - ŠK Slovan Bratislava juniori 0:1 (0:0)

Gól: 90. Matejka (z pokutového kopu)

Žlté karty: 37. Ujlaky, 90. Hrebík – 63. Laczkó, 83. Petreje, 87. Matejka

Rozhodovali: Kozák – Barenčík, Poracký

Návšteva: 412 divákov

Spartak „B: Jakubech – Mečiar, Deket, Steinhübel (62. Královič), Ujlaky (66. Rehák), Jirka, Horník, Bakuš, Hrebík, Pikulík, Baša (85. Djiby Ba)

Slovan juniori: Greif – Laczkó (73. Sokol), Molnár (70. Majerčák), Lásik, Hubert – Šefčík (77. Petreje), Gašparovič, Malý, Sabo – Matejka, Lády

Kemp sa uskutoční 1. – 5. júla 2024 vo futbalovom areáli Akadémie ŠK Slovan Bratislava.