Úvod Správy Neudržané polčasové vedenie

Neudržané polčasové vedenie

ŠK Slovan Bratislava remizoval na pôde Senice 1:1.

ŠK Slovan Bratislava remizoval na pôde Senice 1:1. Jediný gól belasých strelil v 32. min Gorosito.

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom duchu. Prvá zaujímavejšia príležitosť prišla v 12. min z kopačky Priškina, ktorému loptu posunul Milinkovič po behu cez pol ihriska. Priškin bol v dobrej streleckej pozícii, avšak obranca mu ju v sklze sťažil, a tak z toho bol iba rohový kop. O päť minút neskôr loptu zakrútil z priameho kopu Marko Milinkovič, chýbalo však relatívne veľa, aby ohrozil bránku súpera. V 23. min pálil po nedôraznom odkope Gorosita Komar, Krnáč zasahovať nemusel. Netrvalo dlho a domáci sa opäť rútili na Krnáča, tentoraz prečíslenie zneškodnil Saláta. Nasledovala ale krásna centrovaná lopta z 32. min, keď Milinkovič našiel osamoteného Hudáka, ten nezaváhal a loptu namieril presne za Šullov chrbát. Nakoniec sa ešte k teču dostal Gorosito, a tak bol zásah pripísaný práve jemu – 1:0 pre Slovan. Druhá rana hostí mohla prísť už v 37. min, keď Milinkovič dostal nádhernú prihrávku za obranu. Tvorca hry belasých zvolil ľahké technické zakončenie povedľa padajúceho Šullu, no lopta skončila na žrdi domácej svätyne. V závere prvého polčasu ešte mali Seničania výhodu priameho kopu, obrana Slovana ale bola pozorná.

Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil a bol to stále obojstranne vyrovnaný súboj. Seničania to skúšali centrovanými loptami, no obrana na čele so Salátom bola nekompromisná, rovnako úspešní boli slovanisti aj v osobných súbojoch. Zmenu mohla priniesť 62. min, keď Kontár poslal loptu z rohovej pozície do ohňa a k zakončeniu sa dostal Komara. Všetko napokon skončilo na hradbe tiel pred Krnáčom, inak to mohla byť veľmi nebezpečná situácia. Obrovská chyba Hudáka ale prišla už onedlho, keď v 68. min prehral súboj s Mrázom, toho už nedokázal zastaviť ani Saláta, ktorého si zakončovateľ Senice obhodil a následne umiestnil svoju ranu nechytateľne k tyči – 1:1.  V 73. min sa prudkou ranou prezentoval aj Komara, Krnáč predviedol skvelý zákrok. Pochlapiť sa musel ale aj Šulla a to deväť minút pred záverečným hviezdom, pretože Milinkovič zvnútra šestnástky v záklone pekne vyskúšal jeho reflexy. Hneď vzápätí skúšal šťastie z veľkej vzdialenosti Dolný, Krnáč opäť pozorný. V samom závere mohol rozhodnúť Dolný, keď si zasekol Hudákov sklz, našťastie, ľavačkou mieril nepresne. Slovanu sa tak nepodarilo nadviazať na úspech proti Ružomberku a na Záhorí sa zrodila jednogólová remíza.

FK Senica -  ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

Góly: 68. Mráz - 32. Gorosito

Žlté karty: 63. Pillár, 83. Kosorin – 43. Saláta, 56. Podaný

Domáci: Šulla - Kontár, Pillár, Pavlík, Čunta – Hušek (13. Hromada) - Dolný, Komara (85. Ventúra), Mráz - Hlohovský - Kosorin

Hostia: Krnáč –Gorosito, Hudák, Saláta, Podaný – Sekulić – Milinkovič, Gonzales (60. Štefánik), Mészáros (74. Kubík) – Vittek, Priskin (58. Zreľák)

Rozhodovali: Hrčka – Weiss, Hancko

Divákov: 2413

Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.
Belasí v sobotu o 18:00 vyzvú MŠK Žilina.
Zajtra nás čaká špeciálny zápas, ktorým oslávime dnešné 105. klubové narodeniny!