Úvod Správy Išli odznova, akoby bolo 0:0

Išli odznova, akoby bolo 0:0

"Chceli sme zo zápasu odísť tak, aby nám ľudia zatlieskali,“ povedal po stretnutí ako na hojdačke Róbert Vittek.

Hlavným hrdinom druhopolčasového obratu slovanistov proti ruskému Krasnodaru bol Róbert Vittek. Streliť čistý hetrik takému kvalitnému súperovi je niečo, čo sa len tak nevidí. Navyše, po prvom polčase to s belasými vôbec nevyzeralo dobre.

Cez prestávku sme sa upokojili. Povedali sme si, že ideme hrať odznova, ako by bolo 0:0. Vedeli sme, že už bude veľmi ťažké otočiť ten zápas a postúpiť takmer nemožné. Napriek tomu sa nám to skoro podarilo. Chceli sme zo zápasu odísť tak, aby nám ľudia zatlieskali,“ povedal po stretnutí ako na hojdačke Róbert Vittek. Na to, kedy strelil v európskej súťaži hetriksa dlho nemusel rozpamätávať. „Pamätám sa na to celkom presne. Bolo to dva týždne dozadu proti Dublinu,“ odvetil s úsmevom kanonier Slovana.

Hetrik má svoju váhu vždy, ale proti Krasnodaru je podstatne cennejší než proti súperovi dublinského kalibru. Na druhej strane, ani ten na postup nestačil. „Každého hráča veľmi poteší, ak strieľa góly. Dať tri v Európskej lige a proti takému kvalitnému súperovi je skvelý pocit. Je to však práca celého tímu, pretože každý hráč na ihrisku sa poriadne nadrel. Ja som bol iba na konci akcie,“ skromne skonštatoval líder našej kabíny.

Po zmene strán nastúpil iný Slovan. Hrali sme agresívne a nebojácne. Výsledkom boli šance i góly. Bola zmena v hlavách alebo už toľko nehrýzol súper? Je jasné, že po polčase už súper zvoľnil tempo a myšlienkami bol kdesi inde. To sa nám podarilo využiť. Na druhej strane, ak by sme využili ešte jednu zo šancí, ktoré sme po zmene strán mali, mohlo to ešte byť dramatické. To sú už ale iba špekulácie a dopadlo to tak, že sme remizovali 3:3 a celkovo sme prehrali 3:5,“ dodal Robo Vittek.

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.