Úvod Správy Vittekov hetrik stačil na znovuzrodenie, na postup však nie

Vittekov hetrik stačil na znovuzrodenie, na postup však nie

ŠK Slovan Bratislava remizoval na Pasienkoch s ruským Krasnodarom 3:3.

ŠK Slovan Bratislava remizoval na Pasienkoch s ruským Krasnodom 3:3, avšak postup si za celkový triumf 5:3 vybojoval náš súper. O všetky presné rany Slovana sa postaral kanonier Róbert Vittek.

Hneď v úvode strieľal z priameho kopu nebezpečne Smolov, avšak Mucha zasahovať nemusel. Omnoho nebezpečnejšiu situáciu ale vyrobil v 7. min, keď si vypýtal pokutový kop. Jeho exekútorom sa stal Mamaev a ten bez väčších problémov prekonal Muchu. Netrvalo dlho a mohlo byť 0:2, nebyť famózneho Hudákovho zákroku na bránkovej čiare. Celá belasá defenzíva však bola na Mamaeva prikrátka opäť už v 11. min. Niekoľko kľučiek v šestnástke, tvrdá strela a hostia boli v dvojgólovom vedení. Snaha o úspešný vstup do stretnutia bola razom fuč. V 17. min skúšal šťastie z väčšej vzdialenosti šťastie Vittek, ale jeho strela nebola dostatočne razantná. O štyri minúty neskôr prešiel cez obranu Slovana Smolov ako nôž maslom, našťastie, nezakončil presne. V 24. min skúšali slovanisti prekvapiť po rohovom kope, Milinkovičov center ale správneho adresáta nenašiel. Prešli iba tri minúty a Slovan od inkasovania zachránil jedine fantastický Muchov zákrok po delovke Ariho. Na začiatku 30. min predviedli domáci hneď dve pekné akcie. Najprv Milinkovičov center tesne minul bránku súpera, následne potiahol akciu Kubík, z jeho práce ťažil peknou strelou Milinkovič. Brankárovi súpera lopta vypadla, no pred dobiehajúcim Vittekom ju obrancovia stihli upratať do bezpečia. V závere prvého dejstva aktivita oslabla, a tak sa diváci zaujímavejšieho zvratu nedočkali.

Po zmene strán prišla najväčšia šanca Slovana, keď v 53. min Kubík v úniku dobre umiestnil svoju technickú strelu k bližšej tyči, avšak brankár Dikan famózne zakročil. Aj on však bol prikrátky na následný skvelý výskok Vitteka po rohovom kope, ktorým hlavou umiestnil loptu do súperovej siete a znížil na 1:2. Ďalšia šanca prišla v 58. min, keď po priamom kope natiahol súperovho brankára nádhernou strelou Milinkovič. Tribúny však rozjasal už o pár okamihov neskôr svojim umením Vittek, keď prešiel cez súperovu obranu a rutinérsky z bezprostrednej blízkosti vycvičil i brankára Dikana – 2:2. V 67. min zatočil z rohového kopu Milinkovič loptu do šestnástky, avšak po dobrom odraze ju nedokázal nik doklepnúť do siete súpera. Prešli však iba tri minúty a jedine Muchovo výborné vybehnutie zmarilo ďalšiu príležitosť Smolova, keď po umnej kombinácii vnikal do šestnástky. Hneď z protiútoku vyzval do behu Vittek Kubíka, ale Dikan bol pri lopte rýchlejšie. Vittek však bol na nezastavenie a v 77. min zužitkoval krížnu prihrávku cez šestnástku na zavŕšenie svojho čistého hetriku - 3:2, krásne znovuzrodenie Slovana! Šesť minút pred uplynutím riadneho hracieho času vypracoval Vittek peknú akciu, ktorú zakončil tvrdou ranou, k odrazenej lopte sa dostal Štefánik, ale zakončenie do prázdnej bránky mu znemožnil obranca súpera. V závere sa šance striedali na oboch stranách. Najprv to bola Ariho prudká rana tesne vedľa Muchovej bránky, následne po Oršulovom centri z rohu ihriska lopta nesadla na strelu z prvej Vittekovi, ktorý mohol pridať štvrtý gól. V nadstavenom čase sa do lopty oprel Štefánik a Dikan sa musel natiahnuť, aký je dlhý, aby z toho nebol gól. Na opačnej strane sa situácia navlas opakovala pri rane Smolova. Keď sa už zdalo, že rozhodca odpíska koniec stretnutia, prišiel faul v našej šestnástke a vyrovnávajúci gól z penalty, ktorého autorom bol Smolov.

ŠKSlovan Bratislava - FC Krasnodar 3:3 (0:2)

Góly: 34., 60. a 77. Vittek - 8. a 11. Mamajev (prvý z  penalty), 90.+ Smolov

Žlté karty: 32. Peltier, 55. Mészáros – 58. Gazinskii, 72. Strandberg

Domáci: Mucha - Gorosito, Hudák, Saláta, Podaný - Sekulič, Gonzalez (81. Štefánik) – Peltier (46. Mészáros), Milinkovič, Kubík (72. Oršula) - Vittek

Hostia: Dikaň - Jedrzejczyk, Sigurdsson, Granqvist, Petrov - Gazinskij (64. Strandberg) – Laborde (77. Wanderson), Ahmedov, Mamajev (46. Torbinskiy), Smolov – Ari

Rozhodovali: Delferiere – De Neve, De Weirdt