Úvod Správy Najlepší hráč prestížneho turnaja novou posilou Slovana

Najlepší hráč prestížneho turnaja novou posilou Slovana

ŠK Slovan Bratislava angažoval stredopoliara Maura Gonzaleza zo slávnej Boky Juniors.

ŠK Slovan Bratislava naďalej naplno využíva letný prestupový termín na posilňovanie kádra. Najnovšou akvizíciou belasých sa v piatok večer stal talentovaný argentínsky futbalista Mauro Ezequiel Gonzalez, ktorý doteraz hrával za slávny CA Boca Juniors. Ešte len 18-ročný stredopoliar zaujal nielen zástupcov nášho klubu na nedávnom turnaji Franz Jozef Cup, kde si svojimi výkonmi v konkurencii o dva roky starších súperov vyslúžil cenu pre najlepšieho hráča turnaja.

„Mauro k nám prichádza na ročné hosťovanie, pričom súčasťou zmluvy je aj naša opcia na trvalý prestup. Má nesporný potenciál a veríme, že v našom mužstve sa mu podarí naplniť ho. Na rokovaniach ho v Bratislave sprevádzali zástupcovia vedenia Boky Juniors, s ktorými sme mali veľmi konštruktívne rozhovory. Transfer Maura Gonzaleza je prvým krokom k našej dlhodobej spolupráci s najslávnejším argentínskym klubom,“ povedal viceprezident ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

Argentínsky ľavák v sobotu ráno prvýkrát trénoval s novými spoluhráčmi a v nedeľu bude trénerom k dispozícii na duel 2. kola Fortuna ligy so Spartakom Myjava. „V júni sme sledovali zápasy turnaja Franz Jozef Cup práve s úmyslom vytypovať si zaujímavých hráčov z Južnej Ameriky, ktorí by vhodne zapadli do nášho tímu a spôsobu hry, akým sa chceme presadzovať. Mauro nás upútal najviac a sme radi, že sa rokovania dotiahli do úspešného konca. Je to talentovaný defenzívny stredopoliar a vzhľadom na to, že nám pre zranenie na niekoľko týždňov vypadol zo zostavy Slobodan Simovič, sme veľmi intenzívne pracovali na tom, aby sa formality dotiahli čo najskôr. Verím, že Mauro zvládne prechod z Argentíny na Slovensko a že bude v drese Slovana podávať také výkony ako vo svojom predchádzajúcom mužstve,“ vyjadril sa k najnovšiemu prírastku vo svojom kádri šéf realizačného tímu Slovana Dušan Tittel.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Piatkový prípravný zápas s Karvinou sa neodohrá.
Na Tehelnom poli sa chystá ďalší veľký kultúrny zážitok.
Čo v prebiehajúcej sezóne spája Slovan Bratislava, Crvenu Zvezdu Belehrad a PAOK Solún?

Neprehliadnite

Pozrite si unikátne zábery zo zákulisia pri slávnostnom otvorení nového Tehelného poľa. Štadiónom vás prevedie Sajfa.
Využite špeciálnu ponuku a zakúpte si balík vstupeniek na najbližšie dva domáce zápasy.
Náš útočník je v nominácii Slovenska do 21 rokov na zápasy s Gréckom a Nórskom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.