Úvod Správy Cenné víťazstvo u nepríjemného súpera

Cenné víťazstvo u nepríjemného súpera

Názory trénerov po zápase 1. kola Fortuna ligy 2015/16 FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava.

Názory trénerov po zápase 1. kola Fortuna ligy 2015/16 FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava (1:2):

Dušan Tittel (tréner Slovana): „Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas, čo sa aj potvrdilo. Mali sme v nohách ťažký štvrtkový duel Európskej ligy, v ktorom sme hrali 65 minút o desiatich, čo nás stálo veľa síl. Ani horúčavy panujúce v týchto dňoch na Slovensku nám nepomohli. Preto sme veľmi radi, že sme na pôde nepríjemného súpera zvíťazili, aj keď náš výkon nebol celkom optimálny. Bol to však divácky atraktívny zápas s množstvom šancí na oboch stranách.
Paradoxne sme mali pred dnešným stretnutím o ViOne menej informácií ako o súperoch z Gibraltaru a Írska. Zlaté Moravce obmenili celý káder a niekoľko ďalších transferov ešte nedotiahli administratívne. Myslím si, že keď sa ich tím skonsoliduje, bude ťažkým protivníkom pre každého v lige.“

Milko Djurovski (tréner ViOnu): „Hrali sme proti kvalitnému súperovi a podľa toho sme aj k zápasu pristúpili. V prvom polčase nám zámer vychádzal menej. V druhom sa nám darilo viac, vypracovali sme si aj šance. Rozdiel medzi oboma mužstvami bol v zakončení. Kým my sme naše príležitosti nevyužili, Slovan áno. Bol to dobrý zápas a férový boj z oboch strán. Gratulujem Slovanu k víťazstvu a želám mu veľa šťastia v Európskej lige.“

Strelo strelil nádherný gól, no veľmi ho mrzí najmä prvý polčas.