Úvod Správy Triumf v početnej nevýhode

Triumf v početnej nevýhode

ŠK Slovan Bratislava vybojoval na Pasienkoch triumf nad dublinským súperom 1:0 aj napriek početnému oslabeniu. O víťazný zásah belasých sa postaral Zreľák.

V piatej minúte prešiel Marko Milinkovič takmer celé ihrisko, následne sa o loptu podelil so Zreľákom, ale tomu center nevyšiel. O päť minút neskôr sa do pekného zakončenia dostal Priškin, avšak jeho zakončenie bolo zblokované. V 16. min vypracoval Milinkovič pre svojich spoluhráčov ukážkový pas. Za obranu poslal loptu, na ktorú si zbehla dvojica Zreľák – Štefánik, ale brankár Corbet využil ich zaváhanie a zmocnil sa jej ako prvý. Milinkovičov zápas ale trval aj naďalej. V 20. min si krásne vymenil loptu s Priškinom a opäť to bol jedine Corbet, kto súpera zastavil pred inkasovaním. Veľká rana pre Slovan prišla v 28. min, keď Gorosito síce fauloval súpera, no rozhodne nie tak likvidačne ako to posúdil rozhodca. Každopádne náš obranca videl červenú kartu. Slovan ale na aktivite neubral a v 31. min Milinkovič krásne našiel Priškina, no jeho zakončenie nebolo ani približne presné. O päť minút neskôr Zreľák vybojoval loptu, vyslal na súperovho brankára prízemnú strelu, ale Vittek sa už k dorážke nedostal. V 39. min skúšal šťastie z veľkej vzdialenosti Priskin, gólman súpera tentoraz zasahovať nemusel. V nadstavenom čase sa pokúsil o protiútok aj súper, avšak Mucha zasahovať nemusel.

V 50. min pohrozil štipľavou strelou zo šprintu Podaný, mieril ale iba do bočného sita. Omnoho nebezpečnejšia šanca však prišla v 64. min, keď traja hráči súpera v prečíslení vyšachovali našu brániacu sa dvojicu. Zakončenie Swana však Mucha dokázal umne pokryť do svojho náručia. Z protiútoku pálil Priškin, ani táto strela sa ale neujala. V 70. min si Milinkovič umným pohybom vypracoval priamy kop a následne sa stal aj jeho exekútorom. Corbet ale zostal pozorný. V 74. min mohol a mal otvoriť skóre František Kubík, ktorý sa po prihrávke z rohu ocitol zoči-voči brankárovi súpera, avšak ten jeho úmysel stihol nohou zlikvidovať. V závere vyprodukovali hostia poriadnu zádrapku, po ktorej rozhodca udelil dve žlté karty, na každej strane po jednej. Napokon sa to ale vypomstilo práve im, pretože v 84. min sa od Priškina dostala lopta k voľnému Zreľákovi, ktorý ju za „pomoci“ hosťujúceho obrancu usmernil do siete a rozjasal Pasienky – 1:0. Dublin následne vrhol sily do útoku, ale Slovan už umne kontroloval priebeh hry.

ŠK Slovan Bratislava - University College Dublin AFC 1:0 (0:0)

Gól: 84. Zreľák

Žlté karty: 21. Štefánik, 60. Saláta, 82. Priškin – 61. Langtry, 82. Mulhall, 89. Leahy, 90. Boyle

Červená karta: 28. Gorosito

Domáci: Mucha - Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný - Milinkovič, Simovič (44. Hudák), Štefánik, Zreľák - Priskin (90.+ Záhumenský), Vittek (46. Kubík)

Hostia: Corbet - Leahy, Kouogun, Boyle, Langtry - ONeill - Mulhall, Watts (85. Cannon), Benson, Doyle – Swan

Rozhodovali: Silagava – Menteshashvili, Pipia