Úvod Správy Vyhrali sme v Belehrade, skórovali Ivana a Saláta!

Vyhrali sme v Belehrade, skórovali Ivana a Saláta!

Po víťazstve v prvom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA Na pôde CZ Belehrad (2:1) máme skvelú východiskovú pozíciu pred štvrtkovou odvetou

Slovenský vicemajster ŠK Slovan Bratislava zvíťazil vo štvrtkovom prvom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA 2010/2011 v Srbsku na ihrisku Crvenej Zvezdy Belehrad 2:1 (1:0). Úvodný presný zásah zaznamenal Milan Ivana dve minúty pred koncom prvého polčasu. Na 1:1 vyrovnával striedajúci útočník Triufonovič v 63. min, ktorý sa na ihrisko dostal len minútu predtým. Nečakane víťazné skóre pre Slovan uzatvoril v 68. min slovenský reprezentačný stopér Kornel Saláta, ktorý sa presadil po rohovom kope Erika Grendela. Odvetný súboj týchto tímov sa uskutoční o týždeň, vo štvrtok 5. augusta, od 20.30 h na Pasienkoch v Bratislave.

Crvena Zvezda Belehrad (Srb.) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 1:2 (0:1)
Góly: 63. Trifunovič- 43. Ivana, 68. Saláta, ŽK: 13. A. Jevtič, 66. Djordjevič - 13. Saláta, 45. Dosoudil, 47. Božič, rozhodovali: Manuel De Sousa - Alfredo Augusto Fernandes Braga, Joaquim Alexandre Madureira Freitas (všetci Portug.)

Belehrad: Stamenkovič - Tošič, Vilotič, Ninkov, Djordjevič - Kadu - Koroman (82. Jeremič), Bogdanovič (78. Vešovič) , Milovanovič - A. Jevtič (62. Trifunovič), Perovič
Slovan: Putnocký - Jánošík, Saláta, Dosoudil, Had - Guédé, Božič - Bagayoko (90.+ Kolčák), Grendel (82. F. Kiss), Ivana - Sylvestr (75. M. Kuzma)

Oba tímy začali ustráchane a v úvodnej desať minútovke sa len oťukávali. Úvodnú šancu duelu mal v 14. min jediný vysunutý útočník Slovana Jakub Sylvestr, ktorému priťukol Bagayoko. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie sám pred brankárom napálil len do neho. Behavý útočník "belasých" skúšal šťastie aj o štyri minúty neskôr, keď jeho pokus z uhla preletel len tesne nad bránku domáceho tímu. V prvej polhodine hrali dobre najmä slovanistickí legionári Guédé a Bagayoko. Najmä druhý menovaný platil svojou rýchlosťou na domácu obranu. V 28. min opäť strieľal Sylvestr, jeho pokus po zemi však zneškodnil gólman Stamenkovič. Hostia pohrozili až v závere prvého dejstva, keď po centri z ľavej strany nebezpečne hlavičkoval Jevtič. Udrelo však na druhej strane. Na začiatku peknej kombinačnej akcie bol Milan Ivana, ktorý vysunul Bagayoka, ten obišiel aj domáceho brankára ale z uhla sa mu už nepodarilo zakončiť podľa jeho predstáv. Odrazená lopta sa však dostala k voľnému Ivanovi a ten prudkou strelou zvnútra pokutového územia rozvlnil sieť -

Aj v druhom polčase pokračovali zverenci Jozefa Jankecha v nápaditej hre. Stredopoliari rozumne dopĺňali vysunutého Sylvestra a zásobovali ho presnými prihrávkami. Z ničoho nič sa však presadil striedajúci Trifunovič, ktorý v 63. min svoj prvý dotyk s loptou premenil na vyrovnávajúci gól. Trafil horný ľavý roh bránky Slovana. O päť minút neskôr sa skóre opäť menilo, ale v prospech hostí zo Slovenska. Slovan získal rohový kop, ktorý zahrával Erik Grendel. Jeho center volejom poslal do siete stopér Kornel Saláta, ktorý v páde využil zaváhanie domácej obrany. Domáci mohli vyrovnať v 87. min, keď sa na pravej strane v dobrej pozícii objavil Trifunovič, ale nedokázal trafiť opustenú bránku Slovana. Domáci fanúšikovia v závere nahnevane skandovali, aby si tréner domácich Ratko Dostanič zbalil veci a odišiel.  "Belasí" si pred budúcotýždňovou odvetou vybudovali veľmi dobrú východiskovú pozíciu na postup.

Jozef Jankech (tréner Slovana): "Som veľmi rád, že sme dosiahli takýto výsledok, lebo pred zápasom sme mali menšie obavy. Crvena Zvezda má výborný tím a situácia v našom kádri nie je ideálna. Bol to krásny zápas v nádhernej atmosfére, ktorú vytvorilo približne 40-tisíc fanúšikov. Moji mladí hráči na tento duel určite nikdy nezabudnú. Sme si vedomí, že je za nami len prvý polčas. Ani odveta nebude pre nás jednoduchá, ale spravíme všetko, aby sme obstáli. Verím, že aj nás príde povzbudiť v Bratislave čo najviac ľudí."

Ratko Dostanič (tréner Crvenej Zvezdy): "Víťazstvo Slovana je zaslúžené. Hral tak, ako sa má hrať v európskych pohároch - agresívne, vyhrával osobné súboje. My sme robili príliš veľa chýb, nehrali sme našu hru. Máme ešte jeden zápas na nápravu. V Bratislave sa pokúsime o to isté, čo sa podarilo Slovanu, teda zvíťaziť na ihrisku súpera."

Jakub Sylvestr (útočník Slovana): "Myslím si, že sme sa nezľakli búrlivej atmosféry, ani sily belehradského mužstva. Dôležité bolo, že sa nám podarilo streliť prvý gól, ktorý nás upokojil a dodal nám ešte viac sebavedomia. Potom sme inkasovali, ale hneď sme odpovedali ďalším gólom, ktorý bol napokon víťazný. Strelili sme dva góly a podľa môjho názoru sme zaslúžene zvíťazili. Pred odvetou máme vynikajúcu pozíciu. Verím, že to dotiahneme do konca a postúpime."