Úvod Správy Zomrel Ferdinand Hasoň

Zomrel Ferdinand Hasoň

Brankár Slovana Bratislava z 50-tych a 60-tych rokov Ferdinand Hasoň zasvätil celý svoj život futbalu nielen na Slovensku, ale aj v USA.

ŠK Slovan Bratislava s hlbokým smútkom prijal správu, že 22. júna nás vo veku 80 rokov opustil bývalý brankár belasých Ferdinand Hasoň. Bratislavský rodák začínal s futbalom v Spojoch, ale už v skorom mládežníckom veku prestúpil do Slovana. Súčasťou prvého tímu bol v 50-tych a 60-tych rokoch a vytvoril spoľahlivú dvojicu najmä s legendami Teodorom Reimannom a Viliamom Schrojfom. Ferdinand Hasoň získal so Slovanom majstrovský titul v roku 1955, dvakrát vyhral Československý pohár. Náš klub reprezentoval aj na medzinárodnej úrovni. Odchytal napríklad dva zápasy v Pohári víťazov pohárov 1963/64. Okrem Slovana krátko pôsobil aj v Jednote Košice. Začiatkom 70-tych rokov sa natrvalo usadil v Spojených štátoch, kde sa ďalej venoval svojej celoživotnej láske - futbalu. Na sklonku aktívnej kariéry si obliekal dres tímu Dallas Tornado, po jej skončení sa už ako mládežnícky tréner významnou mierou podieľal na propagácii futbalu v Texase. V trénerských stopách Ferdinanda Hasoňa dnes kráčajú aj jeho dvaja potomkovia Peter a Paul.

Česť jeho pamiatke!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.
Belasí sú už istými víťazmi základnej časti a do nadstavby o titul pôjdu z prvého miesta.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.