Úvod Správy Zomrel Ferdinand Hasoň

Zomrel Ferdinand Hasoň

Brankár Slovana Bratislava z 50-tych a 60-tych rokov Ferdinand Hasoň zasvätil celý svoj život futbalu nielen na Slovensku, ale aj v USA.

ŠK Slovan Bratislava s hlbokým smútkom prijal správu, že 22. júna nás vo veku 80 rokov opustil bývalý brankár belasých Ferdinand Hasoň. Bratislavský rodák začínal s futbalom v Spojoch, ale už v skorom mládežníckom veku prestúpil do Slovana. Súčasťou prvého tímu bol v 50-tych a 60-tych rokoch a vytvoril spoľahlivú dvojicu najmä s legendami Teodorom Reimannom a Viliamom Schrojfom. Ferdinand Hasoň získal so Slovanom majstrovský titul v roku 1955, dvakrát vyhral Československý pohár. Náš klub reprezentoval aj na medzinárodnej úrovni. Odchytal napríklad dva zápasy v Pohári víťazov pohárov 1963/64. Okrem Slovana krátko pôsobil aj v Jednote Košice. Začiatkom 70-tych rokov sa natrvalo usadil v Spojených štátoch, kde sa ďalej venoval svojej celoživotnej láske - futbalu. Na sklonku aktívnej kariéry si obliekal dres tímu Dallas Tornado, po jej skončení sa už ako mládežnícky tréner významnou mierou podieľal na propagácii futbalu v Texase. V trénerských stopách Ferdinanda Hasoňa dnes kráčajú aj jeho dvaja potomkovia Peter a Paul.

Česť jeho pamiatke!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.
Mitch Apau utrpel v Dunajskej Strede nepríjemné zranenie.
Posledné desiatky vstupeniek v predaji na slávnostný otvárací zápas na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Dôležitá informácia - po derby s Trnavou bude spustená druhá vlna predaja permanentiek prostredníctvom ticketmedia.sk
SLOVAN TV pripravil pre svojich fanúšikov druhú časť minirelácie pod názvom “NÁZOR EXPERTA“. Každý týždeň budeme pre vás pripravovať a pýtať sa klubových legiend a bývalých hráčov Slovana ich názory a očakávania pred ligovým zápasom. V druhom dieli pred zápasom so Sereďou sme vyspovedali Jozefa Valachoviča.
Premiérový súťažný zápas na novom Tehelnom poli je vypredaný.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.