Úvod Správy Zomrel Ferdinand Hasoň

Zomrel Ferdinand Hasoň

Brankár Slovana Bratislava z 50-tych a 60-tych rokov Ferdinand Hasoň zasvätil celý svoj život futbalu nielen na Slovensku, ale aj v USA.

ŠK Slovan Bratislava s hlbokým smútkom prijal správu, že 22. júna nás vo veku 80 rokov opustil bývalý brankár belasých Ferdinand Hasoň. Bratislavský rodák začínal s futbalom v Spojoch, ale už v skorom mládežníckom veku prestúpil do Slovana. Súčasťou prvého tímu bol v 50-tych a 60-tych rokoch a vytvoril spoľahlivú dvojicu najmä s legendami Teodorom Reimannom a Viliamom Schrojfom. Ferdinand Hasoň získal so Slovanom majstrovský titul v roku 1955, dvakrát vyhral Československý pohár. Náš klub reprezentoval aj na medzinárodnej úrovni. Odchytal napríklad dva zápasy v Pohári víťazov pohárov 1963/64. Okrem Slovana krátko pôsobil aj v Jednote Košice. Začiatkom 70-tych rokov sa natrvalo usadil v Spojených štátoch, kde sa ďalej venoval svojej celoživotnej láske - futbalu. Na sklonku aktívnej kariéry si obliekal dres tímu Dallas Tornado, po jej skončení sa už ako mládežnícky tréner významnou mierou podieľal na propagácii futbalu v Texase. V trénerských stopách Ferdinanda Hasoňa dnes kráčajú aj jeho dvaja potomkovia Peter a Paul.

Česť jeho pamiatke!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena v rozhovore po zápase s Hartbergom.
Hodnotenie Martina Ševelu po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – TSV Hartberg (4:0).
ŠK Slovan v prípravnom zápase zvíťazil nad rakúskym tímom TSV Hartberg 4:0.

Neprehliadnite

Zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s FK Sutjeska Nikšič odohráme v stredu 10. júla o 20:15.
V novej sezóne bude nastupovať na domácich zápasoch na Tehelnom poli v bielych bielych dresoch s belasým lemom, zlatými doplnkami a novým logom „bieli jastrabi“.
ŠK Slovan vstúpi do sezóny 2019/2020 v nových dresoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.