Úvod Správy Poltucet v sieti Jilhavy

Poltucet v sieti Jilhavy

Belasí predviedli v prípravnom zápase s Jihlavou ofenzívnu exhibíciu. Šesť rôznych strelcov sa postaralo o šesťgólový triumf nad českým prvoligistom.

ŠK Slovan Bratislava dosiahol v stredu v Žďári nad Sázavou rekordné víťazstvo v doterajšom priebehu letnej prípravy. Zverenci Dušana Tittela a Ladislava Pecka vyhrali nad účastníkom najvyššej českej súťaže FC Vysočina Jihlava

To, že by sa na veľmi dobre pripravenom trávniku mohli zrodiť gólové hody, naznačila hneď prvá minúta. Záhumenský našiel prízemným centrom nepokrytého Zreľáka, ktorý jemným oblúčikom prehodil padajúceho brankára Hanuša – 0:1. Slovanistov vydarený vstup do zápasu povzbudil a až na zopár krátkych úsekov mali výraznú hernú prevahu. Z mnohých šancí stojí za zmienku pekná kombinácia Zreľáka s Gorositom, ktorého center Vittek usmernil prudkou hlavičkou pod brvno, ale gólman Jihlavy vytiahol výborný zákrok. V 29. min mal Hanuš plné ruky práce aj s Oršulovou krížnou strelou. V 37. min už nemal šancu proti umiestnenej hlavičke Hudáka po Zreľákovom rohu – 0:2. Ešte do prestávky pridali belasí aj tretí gól. Oršula posunul loptu Vittekovi a po jeho nezištnej prihrávke mal Lásik pred sebou už len prázdnu bránu.

Nášmu tímu neubrala z gólového apetítu ani prestávka. Jihlavskému náhradníkovi medzi žrďami Kontourovi vydržalo čisté konto len štyri minúty. Postaral sa o to Vittek strelou z 20 metrov, ktorá pred padajúcim brankárom ešte skočila a zastavila sa až v sieti. Kanonier Slovana preukázal svoj veľký prehľad opäť v 52. min, keď poslal Peltiera do úspešného sólového úniku – 0:5. Potom sa k slovu dostali aj striedajúci hráči. Z Priskinovej prihrávky po Štefánikovej kolmici vyťažil šiesty gól Miklós. V 80. min si vyslúžil potlesk aj hráč v žltom, Kukoľov pokus napokon preletel tesne nad brvnom a Greif túto situáciu s pokojom kontroloval. Mladý brankár Slovana sa dočkal zákroku v 85. min, keď si poradil so slabou strelou Batioju. V závere sa už zápas len dohral, skórovať ešte mohol Kubík, ale jeho pokus o lob z veľkej diaľky bol privysoký.

FC Vysočina Jihlava – ŠK Slovan Bratislava 0:6 (0:3)

Góly: 1. Zreľák, 37. Hudák, 40. Lásik, 49. Vittek, 52. Peltier, 63. Miklós

Návšteva: 400 divákov

Jihlava (I. polčas): Hanuš – Marek, Tlustý, Kryštůfek, Chýla – Nerad, Přeučil, Štěpánek, Šulek – Teplý, Klíma
II. polčas: Kontour – Sladký, Pedro, Krejčí, Šulek – Kukoľ, Opluštil, Nerad (56. Demeter), Batioja – Harba, Mešanovič

Slovan: Perniš (68. Greif) – Gorosito, Hudák, Dobrotka (46. Saláta), Záhumenský (46. Podaný) – Peltier (56. Kubík), Lásik (79. Simovič), Štefánik, Oršula (56. Miklós) – Zreľák, Vittek (56. Priskin)

Tridsaťkrát nám nestačí, majstri sú vždy belasí.
Ako reagovali fanúšikovia Slovana na otázku, či nám stačí 30 titulov?