Úvod Správy Spravodlivá remíza

Spravodlivá remíza

ŠK Slovan Bratislava remizoval s Mladou Boleslavou 1:1, za belasých sa gólovo presadil Adam Zreľák.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v prípravnom zápase hranom v rámci podujatia Česko-slovenské fotbalové srdce v obci Třemošnice s účastníkom najvyššej českej súťaže FK Mladá Boleslav 1:1. Po bezgólovom prvom polčase ako prví skórovali zverenci Karla Jarolíma, tím vedený Dušanom Tittelom a Ladislavom Peckom však rýchlo odpovedal zásluhou Adama Zreľáka. V závere ešte Martin Krnáč chytil pokutový kop. Ďalší duel v rámci sústredenia v Česku odohrajú belasí už zajtra o 18.00 h v Žďári nad Sázavou proti Jihlave.

Zaujímavý prvý polčas priniesol úvodnú aktivitu Slovana. Zrodila sa z nej šanca Mészárosa, ktorého peknou kolmou prihrávkou vysunul Podaný. V poslednej chvíli však zasiahol Křapka a útočníka slovenského tímu odstavil od lopty. Za tím vedený Karlom Jarolímom kontroval prudkou strelou tesne vedľa Ščuk. V 20. min sa Štefánik v strede ihriska zbavil dvoch súperov a jeho dobrý pokus z diaľky narobil brankárovi Šedovi veľké problémy. Mladá Boleslav hrozila takmer výlučne centrami z krajných priestorov, so zakončením Mageru si však Krnáč poradil a Klobása nemieril presne. Belasí boli blízko ku gólu po Kubíkovom centri a Priskinovom priťuknutí hlavou, strele Milinkoviča chýbal zhruba meter. V 29. min atakujúci Priskin takmer využil zdĺhavú rozohrávku súpera. Brankár Šeda ho pri odkope nastrelil, ale odrazená lopta nesmerovala do opustenej brány. Na druhej strane mal Krnáč problémy so strelou bývalého hráča Slovana Jakuba Radu, napokon na dvakrát loptu vytlačil na roh.

Do druhého polčasu vstúpil lepšie český prvoligista, ktorý obmenil takmer celú zostavu. Mal územnú prevahu a vypracoval si z nej dve-tri príležitosti. V 53. min skúšal Chramosta obstreliť Krnáča, ale tesne minul bránu. Hru slovanistov oživilo trojnásobné striedanie po hodine hry. Najprv Peltier zakončil málo razantne a onedlho ten istý hráč neodcentroval presne. V 74. min sa zaplnený štadión dočkal prvého gólu. Chybu Lásika v strede poľa využila Mladá Boleslav na rýchly brejk, prvú strelu ešte Krnáč kryl, ale k dorážke sa dostal Pajer a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. Vzápätí mohol po Peltierovom centri vyrovnať Vittek, no mieril nad brvno. O dve minúty neskôr to už belasým vyšlo. Simovič zachytil rozohrávku súpera, potiahol loptu až pred šestnástku, posunul ju do strany Zreľákovi, ktorý vnikol do pokutového územia a popri vybiehajúcom Šedovi vyrovnal na 1:1. Oba tímy bojovali o víťazstvo. V 85. min jeden z útokov Slovana potiahol Záhumenský, loptu však stratil a dopredu sa vyrútili hráči v bielom. V šestnástke sa cez ležiaceho Dobrotku doslova zvalil na zem Bartl a rozhodca nariadil pokutový kop. Krnáč našťastie vystihol smer Chramostovej strely a vyrazil ju na roh.

FK Mladá Boleslav – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 74. Pajer – 77. Zreľák

ŽK: 69. Šisler

Rozhodovali: Šimek – Brychta, Havránek

Návšteva: 700 divákov

Mladá Boleslav (I. polčas): Šeda – Kysela, Křapka, Kúdela, Mendy – Ščuk, Rada – Zahustel (21. Chramosta), Klobása, Čermák – Magera
II. polčas: Šeda – Bořil, Vraštil, Šisler, Koch – Bartl, Milla, Malpon, Štrohanzl – Chramosta, Pajer

Slovan: Krnáč – Sekulič (46. Gorosito), Dobrotka, Saláta, Podaný (61. Záhumenský) – Milinkovič (38. Oršula), Štefánik (46. Lásik), Simovič, Kubík (61. Peltier) – Mészáros (46. Zreľák), Priskin (61. Vittek)

Strelo strelil nádherný gól, no veľmi ho mrzí najmä prvý polčas.