Úvod Správy Zlatý hetrik skutočnosťou!

Zlatý hetrik skutočnosťou!

Staršie žiačky Slovana získali tretí titul v rade. Finálovým turnajom prešli bez straty bodu aj inkasovaného gólu, ale triumf vybojovali až v poslednej minúte.

Staršie žiačky Slovana Bratislava získali tretí titul majstra Slovenska v rade. Tím vedený trénerom Romanom Jasovským na finálovom turnaji v Šamoríne potvrdil úlohu favorita a vyhral všetky tri zápasy bez inkasovaného gólu. Na prvý pohľad jednoznačný triumf sa však vôbec nerodil ľahko. V poslednom dueli proti Bardejovu museli belasé zvíťaziť, keďže do stretnutia vstupovali s rovnakým počtom bodov ale horším skóre ako ich súperky. Našim dievčatám sa nedarilo prelomiť defenzívu Bardejova a zdalo sa, že tento raz sa možno budú musieť uspokojiť so striebrom. V záverečnej 70. minúte však Lenka Kopčová z priameho kopu skórovala a rozhodla o tom, že majstrovská trofej opäť putuje do Bratislavy. „Titul sme obhájili po veľmi ťažkom boji. Dnes rozhodla sila kolektívu. Dievčatá sa nevzdávali, bojovali až do konca a dočkali sa odmeny,“ povedal Roman Jasovský.

Žiačky Slovana majú za sebou mimoriadnu sezónu, v ktorej vyhrali všetkých 21 ligových zápasov s celkovým skóre 188:2. Dievčatám k tomuto skvelému úspechu gratulujeme!

Výsledky Slovana na finálovom turnaji:
ŠK Slovan – MŠK Slovan Trenčianske Teplice 4:0 (2:0)
Góly: 21. a 58. Bobocká, 27. Kopčová, 62. Bednárová

ŠK Slovan – ŠK Selce 2:0 (0:0)
Góly: 67. Kopčová, 70. Ščasnárová

ŠK Slovan – Partizán Bardejov 1:0 (0:0)
Gól: 70. Kopčová

Konečné poradie: 1. Slovan 9 bodov (skóre 7:0), 2. Bardejov 6 (9:1), 3. Selce 1 (2:8), 4. Trenčianske Teplice 1 (2:11)

Káder Slovana na turnaji: Dominika Rezeková, Viktória Cigánková – Karolína Srnková, Tereza Bednárová, Lucia Antalová, Lenka Kopčová, Viktória Ščasnárová, Dominika Czvedlerová, Natália Adamecká, Viktória Fehérová, Daniela Jednrušová, Nina Kovácsová, Veronika Jančová, Katarína Májovská, Andrea Pátková, Rebeka Bobocká, Nicol Chlepková, Viktória Kratochvílová
tréner: Roman Jasovský, asistentka trénera: Merita Mrvová, lekárka: Anna Srnková, masér: Rudolf Patek

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.
David Strelec nielen o zápase v Dunajskej Strede.