Úvod Správy Rýchly zvrat v samom závere

Rýchly zvrat v samom závere

ŠK Slovan Bratislava uspel aj vo svojom druhom vystúpení na sústredení v Rakúsku, keď rumunský tím Concordia Chiajna zdolal 3:2.

ŠK Slovan Bratislava uspel aj vo svojom druhom vystúpení na sústredení v Rakúsku, keď rumunský celok Concordia Chiajna pokoril v samom závere 3:2. O góly Slovana sa postarali Gorosito, Peltier a Oršula.

Zápas sa pritom pre naše farby nevyvíjal vôbec pozitívne. Rumuni sa rýchlo dostali do vedenia, keď už vo 4. min z veľkej vzdialenosti napálil loptu do našej siete Cristea. Ani nasledujúce minúty ale pozitívny zvrat nepriniesli, pretože po kombinácii dokázal súper zvýšiť svoj náskok na 2:0 a to uplynulo ešte iba dvanásť minút hry. Belasí sa ale, našťastie, nezložili a dokázali relatívne rýchlo odpovedať. Už v 25. min sa presadil po chybe obrany súpera Gorosito.

Po zmene strán sme boli o čosi aktívnejší, ale na góly sa čakalo a vyrovnanie akosi nechcelo prísť. Všetko sa zmenilo až v samom závere. Tri minúty pred koncom potrestal nedôslednosť súpera Peltier a dokázal vyrovnať na 2:2. Netrvalo ani minútu a presadiť sa dokázal aj Oršula. Striedania teda belasej lavičke vyšli na sto percent a práve polčasoví nováčikovia na trávniku napokon rozhodli o našom treťom víťazstve v príprave.

"Odohrali sme náročný zápas proti súperovi, ktorý má kvalitu. Stretnutie sa pre nás nevyvíjalo dobre. Concordia skórovala už po štyroch minútach peknou strelou od brvna, po rýchlom brejku v 12. minúte už bolo 0:2. My sme mohli znížiť, ale Robo Vittek svoj nájazd nepremenil. Podarilo sa nám to až po štandardnej situácii zásluhou Gorosita. Cez prestávku sme prestriedali. Hráči majú v nohách dosť intenzívnych tréningov a začala sa na nich prejavovať únava. V druhom polčase bol náš prejav oveľa agresívnejší a podarilo sa nám skóre otočiť v náš prospech. S výsledkom i hrou v druhom polčase som spokojný. Zápas ukázal aj nedostatky, ktoré musíme odstrániť. Teší ma však, že napriek únave chlapci chceli vyhrať a aj po vyrovnaní na 2:2 sa ešte tlačili dopredu v snahe streliť víťazný gól, čo sa im aj podarilo,“ zhodnotil druhé vystúpenie svojich zverencov na sústredení v Rakúsku generálny manažér Slovana Dušan Tittel.

Slovan Bratislava - Concordia Chiajna 3:2 (1:2)

Góly: 25. Gorosito, 88. Peltier, 89. Oršula - 4. Cristea,  12. Constantinescu

Zostavy

Slovan: Krnáč – Gorosito, Dobrotka (63. Boranijaševič), Saláta, Sekulič – Simovič, Lásik – Mészáros (46. Kubík), Milinkovič – Vittek (46. Peltier), Priškin (46. Oršula)

Concordia: Matache (65 Gudea), Fl. Ilie (45 Mamele), Serediuc (85 Raiciu), Tincu, Bucurică, Ion Lucian, Pană, Cristea, Purece (45 Chiacu), Constantinescu (83 Ciobanu), Răducanu

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.