Úvod Správy Belasí s tandemom Vittek - Priskin

Belasí s tandemom Vittek - Priskin

Tridsaťdeväť gólov a 129 zápasov na reprezentačnej úrovni, desiatky presných zásahov v anglickej Premier League, nemeckej Bundeslige či francúzskej Ligue 1. To je úctyhodná spoločná bilancia Róberta Vitteka a Tomáša Priskina, dvojice kanonierov, na ktorú sa môžu tešiť fanúšikovia Slovana.

Avizovaný prestup Tomáša Priskina do Slovana Bratislava je už takmer dotiahnutý do úspešného konca. Belasí podpísali s 28-ročným útočníkom trojročný kontrakt a k uzavretiu transakcie chýbajú len posledné formality.

Nová ofenzívna akvizícia sa tak už pridala k slovanistom na sústredení v Rakúsku a v piatkovom tréningovom zápase s rumunským prvoligistom Concordia Chiajna tréneri Dušan Tittel a Ladislav Pecko dajú v základnej zostave prvýkrát príležitosť útočnej dvojici Róbert Vittek, Tomáš Priskin.

Tomáš Priskin pochádza z Komárna, kde aj začal hrávať futbal. V žiackom veku prestúpil do neďalekého Györu a svoj talent rozvinul natoľko, že si ho všimli aj skauti z Premier League. V roku 2006 zamieril do Watfordu. V Anglicku neskôr pôsobil aj v Prestone, Ipswichi, Queens Park Rangers, Swansea a Derby. V ruskej lige strieľal góly za Alaniu Vladikavkaz, krátko si obliekal aj dres izraelského klubu Maccabi Haifa. V roku 2014 sa vrátil do Györu, ktorý však po uplynulej sezóne pre finančné problémy nútene skončil v najvyššej súťaži. Priskin má slovenský i maďarský pas, od mládežníckych kategórií reprezentuje Maďarsko, za ktoré na seniorskej úrovni nastúpil na 49 stretnutí a 16-krát v nich skóroval. Naposledy sa v národnom tíme strelecky presadil pred dvoma týždňami – 5. júna v priateľskom zápase s Litvou (4:0).

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Kapitán Vladimír Weiss ml. po majstrovskej definitíve.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.
Názory trénerov po zápase 5. kola nadstavby Niké ligy o titul 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (0:0).

Neprehliadnite

Pozývame vás na zápas s DAC.
Pripravili sme pre vás viacero zaujímavých aktivít.
Vstupenky sú už v predaji.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.