Úvod Správy Dušan Tittel: Rysuje sa dobré mužstvo

Dušan Tittel: Rysuje sa dobré mužstvo

Šéf realizačného tímu Slovana našiel po víťaznom zápase s Čukarički Belehrad v hre svojich zverencov viacero pozitívnych momentov.

Slovanisti aj v úvode prípravy pokračujú vo víťaznej sérii, ktorú naštartovali v posledných šiestich dueloch sezóny 2014/15. Výsledky síce v tomto období nie sú až také dôležité, ale triumf 2:1 nad Čukarički Belehrad, tretím tímom uplynulého ročníka srbskej ligy a víťazom národného pohára, ktorý vo finále zdolal majstrovský Partizan, sa cení. Po utorkovom stretnutí v rakúskom Sierningu tak bol pochopiteľne spokojný aj generálny manažér Slovana Dušan Tittel. „Bol to výborný zápas. Vedeli sme, že nás čaká kvalitný súper a na trávniku sa to aj potvrdilo. Čukarički majú dobre zložené mužstvo z mnohých silovo a rýchlostne dobre vybavených futbalistov i vysokých hráčov v strede obrany a na hrote. Podľa toho, čo som dnes videl, by som ich určite nechcel dostať za súpera v 1. predkole Európskej ligy. Som rád, že sme tohto súpera dokázali zdolať. Chlapci ma potešili svojím prístupom. Škoda, že sme nevyužili niektoré šance za stavu 0:0 v prvom polčase. Po inkasovanom góle sme tak museli otáčať nepriaznivé skóre. Nebolo to ľahké, lebo do zápasu sme išli z plnej prípravy. V pondelok sme absolvovali dva náročné tréningy, v utorok predpoludním jeden ľahší. Chceli sme, aby hráči, ktorí nastúpili, mali 90-minútovú záťaž. Preto sme striedali len dvakrát dvadsať minút pred koncom. Už o dva týždne nás čaká ostrý štart sezóny v rámci Európskej ligy, takže musíme využiť tento krátky čas, aby sme sa čo najlepšie pripravili. Samozrejme, vyskytli sa aj chyby, ktoré v tomto období zákonite patria k hre. Myslím si však, že sa nám rysuje dobré mužstvo,“ povedal šéf realizačného tímu belasých.

V obrane Slovana sa na krajoch objavili dve nové tváre. Proti svojim krajanom debutoval v drese najúspešnejšieho slovenského klubu na ľavej strane Boris Sekulič, ktorého prestup z Košíc je od pondelka definitívne uzavretý. Vpravo bojoval o svoju šancu 23-ročný Nikola Boranijaševič z Boracu Čačak. "Boris podal dobrý výkon. Vďaka svojej fyzickej sile, pozičnej hre a skúsenostiam bude určite pre Slovan platným hráčom. Nikola je u nás na skúške. Snažil sa, pochopiteľne súhra medzi ním a ostatnými spoluhráčmi nebola po takom krátkom čase optimálna. Určite však nesklamal. Dáme mu priestor, aby sa mohol ukázať a uvidíme, ako to v jeho prípade dopadne. Aj ostatní chlapci si však svoje miesta zastali. Som rád, že sme vyhrali aj bez ďalších hráčov ako Zreľák, Niňaj, Soumah, Peltier či Saláta, ktorý mal voľno po reprezentačnom zraze,“ pokračoval v hodnotení Dušan Tittel. Určite ho potešil aj návrat Róberta Vitteka do zostavy po takmer siedmich mesiacoch. Skúsený kanonier zvládol bez väčších problémov celú 90-minútovú porciu a k dobrému výkonu pridal aj víťazný gól po dôslednom napádaní a prihrávke Karola Mészárosa prakticky do prázdnej brány.

Slovanisti budú na sústredení v Melku do soboty 20. júna a nudiť sa rozhodne nebudú. Okrem tréningov absolvujú ešte jeden prípravný zápas – v piatok 19. júna o 18.30 h opäť v Sierningu proti rumunskému prvoligistovi Concordia Chiajna. „V stredajšom pláne máme dopoludňajší tréning a poobede v rámci oddychu a teambuildingu krátky výlet na bicykloch popri Dunaji. Vo štvrtok nás čakajú dva tréningy, v piatok predpoludním jeden a podvečer nastúpime proti rumunskému súperovi,“ doplnil aktuálne informácie Dušan Tittel.

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.