Úvod Správy Cenné víťazstvo na úvod sústredenia

Cenné víťazstvo na úvod sústredenia

V súboji tretieho tímu uplynulej sezóny slovenskej a srbskej ligy vyhral Slovan Bratislava nad Čukarički Belehrad 2:1.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v úvodnom zápase rakúskeho sústredenia v Sierningu nad Čukarički Belehrad 2:1. Kvalitný srbský tím, ktorý je jedným z potenciálnych súperov belasých v 1. predkole Európskej ligy, sa v úvode druhého polčasu ujal vedenia, ale zverenci Dušana Tittela a Ladislava Pecka zásluhou presných zásahov Karola Mészárosa a Róberta Vitteka skóre otočili a dosiahli cenný triumf.

Obe mužstvá začali na mokrom teréne svižne. Tréneri Slovana skúšali na pravom kraji obrany mladého Srba Nikolu Boranijaševiča a práve on poslal v 4. min do šestnástky nebezpečný center, ktorý však Mészáros tesne minul. Strelecky aktívny bol kapitán belasých Milinkovič. Najprv z priameho kopu namieril len do múru a onedlho jeho pokus o prelobovanie brankára Čukarički nesmeroval medzi žrde. Na druhej strane mal Perniš prácu hlavne po rohových kopoch belehradského mužstva, v spolupráci s obrancami všetky situácie bez problémov vyriešil. V 34. min Srbi zle odkopli loptu zo svojho pokutového územia. Lásikovu strelu dokázali zblokovať k Milinkovičovi, ktorého center Mészáros trafil efektne, ale nie dostatočne razantne na to, aby narobil problémy gólmanovi Petričovi. Záver prvého polčasu bol v réžii Čukarički. Najväčšiu príležitosť mali v 44. min, keď Gorosito v situácii zaváňajúcej faulom súpera prišiel o loptu, ale následné prečíslenie tretí tím srbskej ligy vyriešil zle.

Hneď prvá vážna situácia po prestávke sa skončila gólom v sieti Slovana. Tesne za hranicou pokutového územia sa k lopte dostal Mirosavljevič a trafil krásne do horného rohu – 0:1. V 53. min mohol vyrovnať Mészáros, ale po Kubíkovom centri hlavičkoval tesne vedľa. Najlepší strelec belasých v uplynulej sezóne mal blízko ku gólu aj o desať minút po Sekuličovom centri, proti bol stopér Ostojič, ktorý jeho strelu zblokoval na roh. Ešte predtým však mali niekoľko príležitostí aj hráči Čukarički. Najväčšiu hrotový útočník Pavlovič, ktorý hlavou nemieril presne. Slovanisti sa napokon dočkali a hneď dvakrát v priebehu dvoch minút. Najprv Lásikov center usmernil hlavou do siete Mészáros a čoskoro nato z dôslednosti autora vyrovnávajúceho gólu i chyby brankára Petriča ťažil Vittek, ktorý bez problémov poslal loptu do opustenej brány – 2:1. V 80. min srbský klub takmer vyrovnal. Zurko sa oprel do lopty z 20 metrov a Pernišovi pomohlo brvno. Na druhej strane sa peknou nezištnou prihrávkou prezentoval Štefánik, Vittekovi však lopta skočila, a tak svoj druhý gól nepridal. V závere už defenzíva Slovana nepustila súpera do žiadnej šance a ustrážila dobrý výsledok.

ŠK Slovan Bratislava – Čukarički Belehrad 2:1 (0:0)

Góly: 66. Mészáros, 68. Vittek – 47. Mirosavljevič

ŽK: 24. Boranijaševič – 62. Jankovič, 65. Zurko

Rozhodovali: Erlinger – Kühr, Schnetzer

Návšteva: 100 divákov

Slovan: Perniš – Boranijaševič, Dobrotka, Gorosito, Sekulič – Milinkovič, Lásik (69. Štefánik), Simovič, Kubík (69. Oršula) – Mészáros, Vittek

Čukarički: Petrič (81. Čubrakovič) – Jankovič, Ostojič, Pjasentin (58. Bašanovič), Brezančič (58. Boljevič) – Srnič (58. Radovanovič), Regan (46. Jankovič, 81. Simič) – Gemovič (46. Jovanovič), Matič (46. Mirosavljevič), Bojič (58. Zurko) – Pavlovič (74. Ratkovič)

Strelo strelil nádherný gól, no veľmi ho mrzí najmä prvý polčas.