Úvod Správy Tri góly za tri minúty

Tri góly za tri minúty

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil pri oslavách výročia založenia klubu v Partizánskom jednoznačne 5:1.

ŠK Slovan Bratislava vstúpil do letnej prípravy jasným víťazstvom nad Partizánskym, keď belasí súperovi nastrieľali päť gólov. O dva z nich sa postaral Karol Mészáros, po jednom pridali František Kubík, Samuel Štefánik a Patrik Sabo.

Futbalový klub FK Tempo Partizánske oslavoval 75. rokov od svojho založenia a pri tejto príležitosti odohrali domáci futbalisti súboj so Slovanom. Pre belasých to bol zároveň prvý duel letnej prípravy a zvládli ho naozaj na jednotku. O všetkom bolo rozhodnuté v priebehu silnej trojminútovku. V 21. min totiž otvoril skóre po peknej akcii Karol Mézáros. Už o minútu neskôr nasledovala rana toho istého hráča a bolo 2:0. Do tretice sa o necelú minútku pridal Kubík a gólový rozdiel sa navýšil na 3:0 pre belasých. Do polčasu ešte stihol zužitkovať svoju príležitosť Štefánik a Slovanisti šli za horúceho počasia na polčasový brejk s výhodou štvorgólového vedenia.

Po zmene strán sa vymenila prakticky kompletná jedenástka Slovana. Od brankárskeho postu až po útok sa hráči vymenili, no stále sme mali jasne navrch. Dominanciu nášho tímu pečiatkoval v 67. min prekonaním súperovho gólmana Sabo a bolo to už 5:0. Čestný úspech zaznamenali domáci o tri minúty neskôr po faule našej obrany vo vlastnej šestnástke. Rozhodca nariadil pokutový kop a Partizánskemu sa podarilo znížiť na končených 5:1 v náš prospech.

FK Tempo Partizánske – ŠK Slovan Bratislava 1:5 (0:3)

Góly: 21. Meszáros, 22. Mészáros, 23. Kubík, 42. Štefánik, 67. Sabo

Zostava v prvom polčase: Krnáč – Gorosito, Dobrotka, Hudák, Záhumenský – Simovič, Lásik – Milinkovič, Kubík – Mészáros, Ďuriš

Zostava v druhom polčase: Perniš – Gorosito, Sipľak, Bagi, Záhumenský – Čermák, Štefánik, Sabo, Miklós – Oršula, Gašparovič

Strelo strelil nádherný gól, no veľmi ho mrzí najmä prvý polčas.