Úvod Správy Druhý jarný zápas – druhé víťazstvo

Druhý jarný zápas – druhé víťazstvo

V sobotu sme o štyri góly zdolali na Pasienkoch Tatran Prešov

Aj v druhom jarnom zápase sa slovanisti radovali z víťazstva. V sobotu na Pasienkoch zdolali Tatran Prešov (4:0). Najskôr sme išli do vedenia po góle Igora Žofčáka, druhý presný zásah pridal Krešimir Kordič, triumf „belasých“ zavŕšil dvoma gólmi striedajúci Filip Šebo.

Od úvodných minút dominovali na ihrisku práve naši futbalisti. V 6. min poslal Igor Žofčák roh na hlavu Ákosa Szarku, ktorý hlavičkoval len do stredu bránky. O tri minúty neskôr sa vrútil do pokutového územia Tomáš Hrdlička, kde ho nedovolene zastavil Bašista. Nariadený pokutový kop kapitán Žofčák na dvakrát premenil. V 21. min mohli „belasí“ pridať druhý presný zásah do Pláničkovej siete. Najskôr Žofčák natiahol z priameho kopu brankára hostí, potom sa po rohu dostal k odrazenej lopte Marko Milinkovič, ktorý z voleja nastrelil žrď. Prešov mohol gólom odpovedať ihneď z protiútoku, no Žůrek samostatný únik zakončil do nôh Matúša Putnockého. Slovan v aktivite neprestával, z gólu sa však neradovali Karim Guédé a ani aktívny Žofčák. Napokon prišla 36. min, kapitán „belasých“ poslal ideálny center z priameho kopu na hlavu Krešimira Kordiča, ktorý pridal druhý gól Slovana.

Po zmene strán sa hra upokojila. Slovan kontroloval priebeh, Prešovčania sa síce snažili, no do gólových príležitostí sa nedostávali. V 67. min si publikum mohlo tretíkrát zakričať po góle, no Kordič samostatný nájazd zakončil iba do Pláničku. Na opačnej strane to o minútu skúšal z rohu pokutového územia Vršajevič, strelecký pokus však pokazil. Hneď z protiútoku mieril Guédé z hranice šestnástky vedľa bránky. V 79. min pridal tretí gól strelou do prázdnej bránky Filip Šebo. Ešte predtým však Kordič vybojoval zdanlivo stratenú loptu na kraji ihriska a nezištne prihral spoluhráčovi, ktorý nastúpil po zranení tvárovej časti. V 86. min mohol Šebo dosiahnuť svoj druhý gól, center Erika Grendela však poslal volejom nad. To sa mu napokon podarilo v 92. min, keď upravil strelou z diaľky na konečných 4:0.

ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov 4:0 (2:0)

Góly: 80. a 90.+ Šebo, 10. I. Žofčák, 36. Kordič

Žlté karty: 56. Á. Szarka - 10. Čep, 20. P. Bašista, 26. Josl, 52. Macko, 85 Krajník

Domáci: Putnocký - Pauschek (80. Jánošík), Dobrotka, Kolčák, Hrdlička - Milinkovič, Guédé, F. Kiss, I. Žofčák (71. Grendel) - Kordič, Á. Szarka (66. Šebo)

Hostia: Plánička - P. Petráš, P. Bašista (46. Martin Baran), Čep, Josl - Krajník - Papaj (46. Guba), Macko, Vyskočil (75. Katona), Vršajevič - Žůrek

Rozhodovali: Valášek - Sluk, Kubačka

Návšteva: 2515 divákov

Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.
Zisk jubilejného 30. titulu rezonoval aj za hranicami Slovenska a naši bývalí hráči na Slovan nezabudli.
Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.