Úvod Správy Tri góly a tretie miesto

Tri góly a tretie miesto

ŠK Slovan Bratislava presvedčivo zdolal DAC Dunajská Streda 3:0.

ŠK Slovan Bratislava presvedčivo zdolal DAC Dunajská Streda 3:0. O góly belasých sa postupne postarali Milinkovič, Mészáros a Kubík.

Už v úvodnej desaťminútovke predviedol aktívny Karol Mészáros pekný prienik cez obranu súpera, následne hľadal prihrávkou Zreľáka, ale tomu strelu zblokoval na roh Straka. Belasí sa ale na gól dlho nenačakali. Desiata minúta a rana Kubíka, ktorú síce zblokoval Michalík, avšak do bránky ju následne na dvakrát dopravil Milinkovič znamenali otvorenie skóre v prospech Slovana – 0:1. Domáci sa ale nemienili s mankom zmieriť a o osem minút neskôr hlavičkoval po dlhočiznom centri Kwin, ktorého zakončenie našťastie mierilo iba nad. Nasledujúce minúty patrili bojovnému futbalu, bez výraznejších gólových príležitostí. To sa zmenilo až v 30. min, keď Mészárosov parádny center zakončoval z ideálnej pozície Lásik, avšak iba málo razantne na to, aby Polaček nestihol zareagovať. Od tohto momentu sa snažili predrať vpred najmä domáci. Ich dlhé lopty za našu obranu ale neslávili úspech a obrana na čele s Pernišom sa veľmi nenarobila. V samom závere prvého dejstva mal gól na kopačke Straka, ktorý sa znenazdajky ocitol priamo pred Pernišom. Namiesto strely ale volil spätnú prihrávku pre spoluhráča z druhej vlny a toho už stihol Lásik zblokovať.

Po zmene strán bola hra pevne v našich rukách a za päť minút sme dokázali jasne rozhodnúť zápas. V 48. min Karol Mészáros síce netrafil ideálne center, ktorý na neho mieril, no o to lepšie zakončil, keď Polaček okamžite šiel dole a ľahučký lob nášho mladého zakončovateľa si našlo cestu do siete – 0:2. Nasledovala 54. min a ďalšia fatálna chyba v domácej obrane po centri od Čikoša. K jeho pasu sa dostal Mészáros, ktorý ponúkol gól ako na podnose pre Kubíka. Rekonvalescent v belasom drese sa nemýlil a poslal náš tím do trojgólového vedenia. O štyri minúty neskôr si ale potlesk tribún vyslúžil Ľupták svojou delovkou z voleja. Konštrukcia za Pernišom sa riadne rozozvučala. Slovan potom už umne kontroloval svoj náskok a loptu držal prevažne na svojich kopačkách. Prekvapením preto bola 73. min, keď Brašeň mal na hranici pokutového územia dostatok času na zakončenie, ale jeho prevedenie bolo veľmi nepresné. O sedem minút neskôr sa peknou strelou opäť prezentoval Ľupták, Perniš bol pozorný. V nadstavenom čase si ešte Polaček poradil s príležitosťou Oršulu a jeho štipľavou strelou, to už ale nič nezmenilo na fakte, že Slovan zakončil sezónu suverénnym triumfom 3:0 nad DAC.

DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 10. Milinkovič, 48. Mészáros, 54. Kubík

Žlté karty: 47. Michalík – 33. Záhumenský, 60. Milinkovič

Domáci: Polaček – Turňa (46. Sabler), Michalík, Kwin (31. Tóth), Szabó - Ljubičič – Brašeň (82. Ujlaky), Ľupták, Straka, Štepanovský - Szarka

Hostia: Perniš - Čikoš, Saláta, Gorosito, Záhumenský - Milinkovič, Simovič, Lásik (83. Štefánik), Kubík (56. Peltier) - Mészáros, Zreľák (73. Oršula)

Rozhodovali: Weiss – Tomčík, Ferenc