Úvod Správy Grendel: Pozor na štandardné situácie

Grendel: Pozor na štandardné situácie

Erik Grendel: „Budú hrať oduševnene. V tom sa im však chceme vyrovnať a vyhrať.“

S naším sobotňajším súperom 1. FC Tatran Prešov sme sa už v tomto roku stretli. Samozrejme, nie v jarnej časti Corgoň ligy, ale v rámci zimnej prípravy. „Belasí“ ešte v januári vybojovali remízu 1:1. „Bol to náš prvý zápas v zimnej príprave, akurát sa nám skončilo sústredenie vo Vysokých Tatrách. Boli sme unavení, no zároveň radi, že konečne absolvujeme nejaké prípravné stretnutie a opäť sa dostaneme do kontaktu s loptou. Zápas bol z obidvoch strán pomerne agresívny. Verím, že v sobotu sa to nebude opakovať a zahráme si futbal. Sústredíme sa len na hru a pokúsime sa dosiahnuť čo najlepší výsledok,“ skonštatoval strelec jediného gólu Slovana Bratislava Erik Grendel.

Remíza s tímom zo spodných priečok tabuľky našej najvyššej súťaže by nás samozrejme cez víkend nepotešila, no v januári skutočne nehrala žiadnu rolu. „Samozrejme, rezultát v tomto prípade nič neznamená. Išlo skutočne skôr o to, aby sme sa vybehali po náročnej časti prípravy a trénerovi ukázali nielen kondičnú pripravenosť, ale aj futbalové veci,“ priznal niekdajší kapitán slovenskej reprezentačnej dvadsaťjednotky.

Práve v Prešove sa zrodilo najväčšie prekvapenie prvého jarného kola, keď Tatran na domácej pôde zdolal (2:0) majstrovskú Žilinu. „Tento výsledok nás veľmi potešil. My sa však musíme naďalej pozerať na seba. Našou úlohou je podávať dobré výkony, tak ako proti Trnave. Je jedno, či hráme proti Prešovu, Senici alebo Nitre. Dôležité je, aby sme ukázali kvality, ktorými disponujeme, a zvíťazili sme,“ uviedol 21-ročný rodák z Handlovej a na margo samotného stretnutia dodal: „Boli tam ťažké podmienky na futbal, čo technickému žilinskému tímu nevyhovovalo. Prešov to zúročil po štandardných situáciách, na čo si musíme dať pozor aj my.“

Fakt, že Prešov už na jar získal „nepovinné“ tri body v súboji s favoritom, Grendel za výhodu nepovažuje. „Proti Slovanu sa chce každý vytiahnuť, a tak možno pridajú vo svojej snahe ešte niečo navyše. Budú hrať oduševnene. V tom sa im však chceme vyrovnať a vyhrať,“ vysvetlil bývalý hráč Dubnice s dodatkom, že v prípade Tatrana sa len ťažko dá zamerať na bránenie nejakej opory: „Prešov sa vždy vyznačoval kolektívnou hrou a spomedzi jednotlivcov vždy vyskočí niekto iný. Určite sa nezameriame na jedného hráča z mužstva.“

Tešíme sa na fanúšikov

Prvý domáci zápas v tomto roku by mal prilákať aj pekný počet fanúšikov na tribúny, na ktorých sa samozrejme teší celé mužstvo. „Má byť pekne a teplo a priaznivci sa môžu spoľahnúť, že všetky sedačky na Pasienkoch budú vyčistené,“ pozýva na zápas PR riaditeľ a koordinátor pre styk s fanúšikmi Tomáš Straka. Pre fanúšikov je tiež pripravená zaujímavá akcia. Domácu premiéru Marka Milinkoviča môžete osláviť s nami v originálnom drese našej novej posily aj s jeho autogramom za zvýhodnenú cenu 39 eur. Viac informácií TU.

Slovan TV
Aktuálne novinky
André Green o svojej prvej zimnej príprave v živote.
Prvá zimná posila sa zapojila do plného tréningu.
Belasí poznajú svojho súpera pre generálku na jarnú časť.

Neprehliadnite

Aktualizovaný program belasých do konca základnej časti.
Vianočný rozhovor s Ivanom Kmotríkom ml.
Jesenná časť očami Vladimíra Weissa st.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.