Úvod Správy Krutá prehra s lídrom

Krutá prehra s lídrom

Víťazná séria juniorov sa skončila proti Pohroniu. Rozdiel v skóre neodpovedá dianiu na trávniku, kde boli belasí vyrovnaným súperom.

Nadstavbová časť skupiny o záchranu v druhej najvyššej súťaži sa chýli ku koncu, juniori Slovana sa po víťaznej sérii usadili na pokojnej druhej priečke. Ich úspešnú sériu zastavilo Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa, ktoré ako líder nadstavbovej časti zvíťazilo v Bratislave jednoznačne 4:1.

V úvode boli o niečo aktívnejší belasí, v ich zostave znovu nastúpili Ďuriš, Záhumenský či Gašparovič, ktorí nazbierali zopár zápasových minút v sobotňajšom zápase A-tímu. Miklósova strela či Čermákova hlavička úspech nepriniesli, a tak sa po utlmení počiatočnej snahy našich mladíkov začali presadzovať hostia. V 26. min už udreli aj gólovo, keď po presnom centri do šestnástky otvoril skóre Garaj. Obrovskú šancu na vyrovnanie mal v 29. min Čermák, z päťky ale trafil len do brankára hostí. Pravidlo nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 33. min, keď už na rozdiel dvoch gólov zvýšil útočník hostí Sojka. Tesne pred koncom polčasu mohol skorigovať manko domácich Čermák, vo výbornej pozícii však mieril zblízka do bočnej siete.

Aj v druhom polčase pokračoval podobný obraz hry s aktivitou belasých a protiútokmi skúsenejších hostí. Kontaktný gól mal na kopačke Miklós, svoju strelu ale neumiestnil do priestoru troch žrdí. Scenár z prvého polčasu sa zopakoval v 69. min, keď po ofenzívnej snahe slovanistov unikli dopredu hostia a Blaho zvýšil hlavičkou na 0:3. Naši mladíci sa ani za nepriaznivého stavu nevzdávali, a odmenou im bol gól Filipa Ďuriša zo 77. minúty. V závere sa naše mužstvo snažilo zápas zdramatizovať, dôsledkom však bola otvorená obrana, čo využil v 89. min Blaho a upravil skóre na konečných 1:4.

Prehra to bola skutočne krutá, hostia samozrejme preukázali kvalitu a viac skúseností, medzi tímami na trávniku však rozdiel triedy nebol. Naši mladíci doplatili na nepremieňanie šancí v kľúčových momentoch, keď mohli vyrovnať či dosiahnuť kontaktný gól. V tabuľke nadstavbovej časti o záchranu sú tri kolá pred koncom na 2. priečke so ziskom 36 bodov a skóre 33:39. V najbližšom kole sa juniori Slovana predstavia v nedeľu 24. mája o 10.00 h na pôde Nového Mesta nad Váhom.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa 1:4 (0:2)

Góly: 77. Ďuriš – 26. Garaj, 33. Sojka, 69., 89. Blaho

Bez kariet

Rozhodovali:  Galád – Jankovič, Petríček

Návšteva: 122 divákov

Slovan juniori: Valašík – Kotula (33. Cingel), Sipľak, Špak, Záhumenský (75. Čambal) – Miklós, Oravec, Čermák, Gašparovič – Ďuriš, Tichý (49. Lády)

Pohronie: Plach – Nemec, Gregáň, Sekereš, Prikryl (63. Orolín), Zuziak, Garaj, Blaho, Paraj, Sojka, Urgela (76. Páleník)

Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.
Belasí v sobotu o 18:00 vyzvú MŠK Žilina.
Zajtra nás čaká špeciálny zápas, ktorým oslávime dnešné 105. klubové narodeniny!