Úvod Správy Zaváhanie žien, juniorky gól od desiatky

Zaváhanie žien, juniorky gól od desiatky

Vysoké víťazstvá zaznamenali cez víkend juniorky Slovana, staršie i mladšie žiačky. Ženám sa darilo menej, po remíze so Žilinčankami prišli o dôležité body v boji o titul.

Ženy ŠK Slovan cestovali v sobotu v rámci I. ligy do Žiliny s cieľom naplno zabodovať. Skóre zápasu otvorila v 32. minúte hosťujúca kapitánka Simona Fatulová. Domácim hráčkam sa ale podarilo v 68. minúte gólom Anny Márie Šmidovej vyrovnať na konečných 1:1. Štyri kolá pred koncom súťaže tak slovanistky strácajú na vedúce Nové Zámky deväť bodov, majú však dva zápasy k dobru.

V Bitarovej pri Žiline odohrali v sobotu svoj ligový zápas aj juniorky, ktoré zdolali domáci tím vysoko 9:0. Štyri góly strelila oslávenkyňa Veronika Jančová (v piatok dovŕšila 16 rokov), dvakrát trafila do čierneho Lenka Kopčová a po jednom góle pridali aj Monika Nižňanská, Petra Čopíková a Rebecca Emília Horvátová. Zaujímavosťou zápasu bolo, že prvý polčas v žilinskej bránke odchytala bývalá slovanistka Jana Duchoňová a druhý polčas si za Slovan v útoku zahrala brankárka Veronika Matúšková.

Staršie žiačky sa ako obvykle predstavili hneď v dvoch zápasoch. Najprv v regionálnej lige žiačok zvíťazili nad FC Petržalka akadémia 4:0 (gólovo sa dvakrát presadila Rebeka Bobocká, po jednom góle strelili Lucia Antalová a Karolína Srnková), následne v lige starších žiakov výsledkovo nestačili na toho istého súpera a podľahli mu 0:2.

Vysoké víťazstvo zaznamenali mladšie žiačky ŠK Slovan nad mladšími žiakmi Jaroviec. Súperovi nedali najmenšiu šancu a po hetriku Victorie Kaláberovej, dvoch góloch Miriam Blaškovičovej, jednom zásahu Aleny Balážovej a Karin Blaškovičovej sfúkli svojich rovesníkov 7:0.

I. liga žien – 14. kolo
ŠKF VIX Žilina – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)
Góly: 68. Šmidová – 32. Fatulová
Zostava ŠK Slovan: Frantová – Pračková, Košíková, Juríková, Švecová, Vojteková, Hviščová, Absolonová, Fatulová, Lacková (78. Čahojová), Tóthová (65. Vojkovičová)

I. liga junioriek – 14. kolo
ŠKF VIX Žilina – ŠK Slovan Bratislava 0:9 (0:7)
Góly: 6. Nižňanská, 11., 20. Kopčová, 13., 16., 69., 80. Jančová, 33. Horvátová, 35. Čopíková
Zostava ŠK Slovan: Kubišová – Rublíková, Szeibecederová, Kovaľová (41. Matúšková), Čermáková, Čopíková, Horvátová, Kopčová, Nižňanská, Jančová, Otiepková

Regionálna liga žiačok BFZ – 16. kolo
FC Petržalka akadémia – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:1)
Góly: 4. Antalová, 53. Srnková, 57., 58. Bobocká
Zostava ŠK Slovan: Rezeková – Srnková, Antalová, Ščasnárová, Czvedlerová, Jendrušová, Kovácsová, Cigánková, Pátková, Bobocká, Kratochvílová

Liga starších žiakov BA-Mesto – 20. kolo
FC Petržalka akadémia – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (1:0)
Góly: 24. Milko, 55. Martini
Zostava ŠK Slovan: Rezeková – Srnková, Kopčová, Ščasnárová (50. Bednárová), Czvedlerová, Jendrušová (56. Cigánková), Kovácsová, Jančová (25. Bobocká), Májovská, Čermáková, Kratochvílová

Liga mladších žiakov BA-Mesto – 24. kolo
TJ Jarovce Bratislava – ŠK Slovan Bratislava 0:7 (0:4)
Góly: 9., 25., 27. Kaláberová, 23. A. Balážová, 44. K. Blaškovičová, 45., 52. M. Blaškovičová
Zostava ŠK Slovan: Vitkovičová – A. Balážová, Geletová, Kaláberová, M. Blaškovičová, Takácsová, Srnanská, V. Balážová, Gašparovičová (31. K. Blaškovičová), Mináriková, Miniariková

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.