Úvod Správy Šesťgólová víťazná nádielka

Šesťgólová víťazná nádielka

Gólové hody na myjavskom štadióne sa skončili jasným víťazstvom ŠK Slovan Bratislava, ktorý si odnáša tri body za triumf 6:3.

Gólové hody na myjavskom štadióne sa skončili jasným víťazstvom ŠK Slovan Bratislava, ktorý si odnáša tri body za triumf 6:3. Postupne sa presadili Soumah, Simovič, Zreľák, Niňaj, Oršula i Mészáros.

Na „kopaniciach“ sa hralo od začiatku gólovo. Hneď po úvodnom výkope sa do šance dostal Soumah po centrovanej lopte od Mészárosa. Tá síce v sieti neskončila, ale šancí pribúdalo stále viac a viac. V 8. min Pekár mohol potrestať kiks Niňaja, ale loptu poslal vysoko nad. Ten istý hráč sa ale nemýlil v 11. min, keď po nariadenej penalte poslal Krnáča na opačnú stranu a otvoril skóre. Slovan sa snažil o rýchlu odpoveď, ale tá na seba nechala chvíľu čakať. Už o minútu neskôr peknú snahu Salátu po práci Milinkoviča zneškodnil Solnička, následne si poradil aj s jeho druhým pokusom. Úspechom neskončila ani Kuzmova snaha o únik na opačnej strane, lopta mu ušla o pár centimetrov. Aktívny Milinkovič sa ale často dostával do šancí a Solnička musel byť stále v pozore. V 35. min zatočil loptu tesne nad, ale lopta bez pochýb lizla konštrukciu domácej bránky. Bez šance na úspech ale bola celá obrana domácich v zakončení Soumaha. Ten už o minútu neskôr zužitkoval Mészárosovu záchranu zdanlivo beznádejne ujdenej lopty a do prázdnej bránky vyrovnal na 1:1. V závere prvého polčasu ešte Kuzma zvýšil napätie, keď prehlavičkoval Niňaja, ale loptu nasmeroval iba do konštrukcie našej bránky.

Po zmene strán nenechal Slovan na kanonádu dlho čakať a to bola podívaná! Už v 48. min predviedol krásny center Saláta. Predĺžil ho Mészáros na Soumaha a vedenie belasých bolo na svete. Netrvalo dlho a náskok bol navýšený. Po rohovom kope sa lopta od Gorosita odrazila k Zreľákovi a bolo 3:1. Slovanisti sa ale neuspokojili. Milinkovič center nasmeroval presne na dobre postaveného Niňaja, ktorý ukážkovo zvýšil na 4:1 pre Slovan. Domáci sa nevzdávali a otvorenú hru belasých potrestal Kuzma, ktorý dostal prihrávku úplne nepokrytý v strede šestnástky. Je zbytočné zmieniť, že Krnáč už nemal nárok na úspešný zásah. V priebehu jednej minúty mal následne Oršula šance na dva góly a jednu z nich aj využil. Prvú príležitosť spálil, keď loptu napálil do Solničku, o chvíľočku už ale unikol obrane domácich a preloboval vybiehajúceho brankára Myjavy – 2:5. Netrvalo dlho a o tri minúty bol v gólovke po Oršulovej prihrávke i Mészáros. Krásny pas využil na ešte krajšie zakončenie a poltucet v sieti Myjavy bol na svete. V samom záver sa Kornel Saláta snažil o odkop centrovanej lopty do našej šestnástky, ale usmernil ju ešte „lepšie“, než ktorýkoľvek hráč súpera. Tým sa skóre ustálilo na konečných 6:3 pre Slovan a ako sa zdá, naše gólové vrece sa konečne roztrhlo.

Spartak Myjava - Slovan Bratislava 3:6 (1:1)

Góly: 11. Pekár (z 11 m), 69. Kuzma, 90. Saláta (vl.) – 38. Soumah, 49. Simovič, 52. Zreľák, 64. Niňaj, 79. Oršula, 80. Mészáros.

Žlté karty: 69. Marček – 55. Saláta,

Zostavy
:

Domáci
: Solnička – Švec (85. Jastráb), Černáček, Jánošík, Častulín – Bílovský, Marček – Kolár, Pekár, Daniel – Kuzma

Hostia : Krnáč - Čikoš, Saláta, Niňaj (87. Záhumenský), Gorosito – Milinkovič (81. Peltier), Simović, Lásik, Soumah (73. Oršula) – Mészáros, Zreľák