Úvod Správy Salátovo zakončenie rozhodlo o cenných troch bodoch

Salátovo zakončenie rozhodlo o cenných troch bodoch

ŠK Slovan Bratislava si na Pasienkoch v bojovnom zápase poradil s húževnatým Ružomberkom 1:0.

ŠK Slovan Bratislava si na Pasienkoch v bojovnom zápase poradil s húževnatým Ružomberkom 1:0. Stretnutie rozhodol už v deviatej minúte Kornel Saláta.

Slovanisti vstúpili do stretnutia aktívne a hneď boli aj odmenení. Už v 9. min totiž Marko Milinkovič zatočil ukážkový rohový kop do pokutového územia súpera. Tam vyskočil najvyššie Kornel Saláta a umne nasmerovanou hlavičkou nedal Nikoličovi šancu na úspech – 1:0. Tento moment sa ukázal ako veľká vzpruha pre náš tím, hráči hrali s rozvahou a lopty zbytočne nestrácali zo svojich kopačiek. Súpera to ale neodradilo od snahy o vyrovnanie. O sedem minút neskôr si hostia vypracovali peknú útočnú akciu. Masaryk sa snažil o zakončenie po zatočenom centri od Práznovského, loptu našťastie tesne minul. O niekoľko okamihov neskôr šiel do útoku Peltier, avšak v rozhodnom okamihu zaváhal. Jeho prihrávka Milinkovičovi už úspech neslávila. Slovan sa v týchto momentoch dostával do tlaku a z neho vyvstalo hneď niekoľko šancí. V 25. min pálil z bezprostrednej blízkosti Štefánik, Nikolič sa ale pochlapil. Presadiť sa nepodarilo ani Peltierovi z nasledujúcej peknej akcie. Netrvalo dlho a belasí boli opäť pri útočnej chuti. Mészárosovu kombináciu s Milinkovičom ale zastavil Rosa. Ani záver prvého polčasu nebol na zahodenie. Ružomberok sa snažil o rýchle protiútoky, no defenzíva Slovana tentoraz fungovala na jednotku. V samom závere prvého dejstva mal gól na kopačke Zreľák po práci Milinkoviča, ale zastavil ho Maslo agilným sklzom. Ešte väčšiu ekvilibristiku následne predviedol Soumah, ktorý prehlavičkoval všetkých súperových obrancov a Nikolič sa musel natiahnuť, aký je dlhý, aby túto situáciu vytesnil na roh.

Po zmene strán Soumah predviedol svoju šikovnosť a pred šestnástkou ponúkol Milinkovičovi strelu ako na zlatom podnose. Srbský rodák následne technicky vyskúšal Nikoličovu pozornosť, ale ružomberský gólman opäť čaroval. O pár minút neskôr sa dral vpred Soumah a aj napriek početnej prevahe súpera sa mu podarilo zakončiť tesne vedľa padajúceho gólmana hostí. Žiaľ, aj tesne vedľa. Ružomberok ale tiež mal svoje svetlé chvíle a v nich vedel domácim poriadne zavariť. Jedna z nich prišla v 55. min, keď Masaryk v dobrej príležitosti pálil na Krnáča, ale hrdina dňa Saláta mu znemožnil kalibráciu strely. Nasledovala mierne hluchá desaťminútovka, keď sa hralo najmä v strede ihriska a hostia mali loptu častejšie na svojich kopačkách. Jedno zo zaváhaní súpera ale využil v 66. min Soumah a vybojoval pre svoj tím výhodu štandardnej situácie vo veľmi dobrom priestore. Priamy kop zahrával Milinkovič, ktorý zatočil loptu presne do hornej konštrukcie súperovej svätyne. Nikolič sa iba bezmocne prizeral, ako sa mu trasie celá bránka a uľahčene si mohol vydýchnuť. Slovan v tlaku neprestával ani naďalej. Trinásť minút pred koncom riadneho hracieho času Mészáros vyzval do behu Zreľáka, ktorý zahodil azda najväčšiu tutovku v zápase. Útočník belasých chcel Nikoliča prestreliť prudkou strelou, no to bolo na výborne chytajúceho brankára súpera pramálo. V závere už Slovan umne kontroloval hru a veľmi sa nehrnul vpred, aby náhodou nespravil chybu, ktorá by ho stála vedenie. Ružomberok sme držali na dištanc, a tak si belasí zaslúžene pripísali tri body po solídne predvedenej hre.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 9. Saláta

Žlté karty: 55. Čikoš  – 45. Rosa, 68. Maslo

Domáci: Krnáč – Kotula, Gorosito, Saláta, Čikoš – Milinkovič, Simović, Štefánik (89. Lásik), Mészáros (70. Oršula) - Peltier (40. Soumah), Zreľák

Hostia: Nikolič – Boszorád, Maslo, Práznovský, Rosa (87. A. Lovás) – Nagy – Lupták (73. Turčák), Janič (62. Ondrek), Gerát, Almaský - Masaryk

Rozhodovali: Vnuk – Ádám, Mikulaj

Divákov:  1119

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.