Úvod Správy O prehre rozhodli dve chyby v priebehu šiestich minút

O prehre rozhodli dve chyby v priebehu šiestich minút

ŠK Slovan Bratislava podľahol na Pasienkoch AS Trenčín 1:3.

ŠK Slovan Bratislava podľahol na Pasienkoch AS Trenčín 1:3. V 59. min na 1:1 vyrovnával Karol Mészáros, ale o výhre súpera napokon rozhodli dve rany Bera v priebehu šiestich minút.

V úvodných minútach sa Slovan pokúsil o nápor a strelenie rýchleho gólu, Trenčania však tlak ustáli a hneď sa pustili do protiútoku. Počiatočná desaťminútovka tak ponúkla zaujímavé kombinácie na oboch stranách, ale k výraznejšiemu ohrozeniu bránky nedošlo. V 17. min prešiel súperovou obranou Marko Milinkovič, následne sa pokúsil nájsť spoluhráčov v šestnástke súpera, ale tu už neuspel. Prvá naozaj veľká šanca prišla v 23. min, keď Štefánik ľahučkým centrom hľadal na vzdialenejšej žrdi Dobrotku. Lopta si adresáta naozaj krásne našla, ale ešte predtým sa odrazila od zeme a preskočila Dobrotkovi ponad nohu. Nasledujúci priebeh veľa vzruchu nepriniesol, z oboch strán šlo o opatrnú hru bez otvorenia defenzívy. V 33. min strieľal na bránku Slovana z väčšej vzdialenosti Bero, ale nenamieril presne, a tak Perniš zasahovať nemusel. O päť minút mal šancu na rýchly brejk Simovič, lopta mu ale v rozhodujúcej chvíli nepríjemne poskočila a následne o ňu zásluhou obrany Trenčína prišiel. V závere prvého polčasu sa zdalo, že sa už nič zaujímavejšie nestane a hra stratí tempo. Vtedy znenazdajky udrel Van Kessel, ktorý po rohovom kope Slovana ušiel našej defeníve, prešprintoval i vracajúceho sa Čikoša, obhodil si Perniša a zakončil do prázdnej bránky – 0:1.

Po zmene strán chceli slovanisti čo najrýchlejšie gólovo odpovedať. Ďalším pekným sólom sa prezentoval Milinkovič, no jeho pokus o vysunutie Gorosita bol bez šance na úspech. Jeho snaha ale priniesla ovocie v 59. min, keď po prieniku súperovými radmi prihral dobre postavenému Čikošovi. Ten neváhal a Šemrinca okamžite ohrozil prudkou strelou. S ňou si síce gólman hostí poradil, ale na následnú dorážku z bezprostrednej blízkosti v podarí Mészárosa už nemal nárok –vyrovnané. Slovan sa ale dlho netešil, pretože už o štyri minúty neskôr prišla fatálna chyba v obrane a obrovské množstvo priestoru pre Bera. Útočník Trenčína využil prihrávku za obranu a obstrelil padajúceho Perniša – 1:2. Navyše, nedôslednosti v obrane pokračovali aj naďalej, a tak sa ten istý hráč mohol radovať aj v 69. min. Rundičova štandardka síce skončila na našom múre, k odrazenej lopte sa ale opäť dostal Bero a vyslal na Perniša zatočený projektil. Perniš sa natiahol aký je dlhý, na loptu si i končekmi prstov siahol, ale celkom ju vytesniť nedokázal – 1:3. Po týchto dvoch úderoch sa Slovan snažil čo najskôr oprášiť sebavedomie, ale na zvrat už bolo málo času. Otvorenie defenzívy navyše využíval rýchlonohý Van Kessel na útočné výpady, ktoré robili našim zadným radom veľké problémy. Slovanu tak revanš za vyradenie z pohára nevyšiel.

Slovan Bratislava - AS Trenčín 1:3 (0:1)

Góly: 59. Mészáros – 43. Van Kessel, 63. a 69. Bero

Žlté karty:  77. Dobrotka – 73. Rodriguez da Silva

Zostavy:

Domáci: Perniš – Dobrotka, Saláta, Gorosito, Čikoš - Štefánik, Simovič – Peltier (65. Oršula), Milinkovič, Mészáros (76. Ďuriš) - Zreľák

Hostia: Šemrinec – Čögley, Ramon, Rundič, Madu - Lobotka (24. Lawrence) – Guba (64. Mondek), Koolwijk, Rabiu (81. Kleščík), Van Kessel –Bero

Rozhodovali:  Sedlák – Weiss, Hancko

Divákov:  1550

Tigran Barseghjan pred posledným zápasom sezóny.
Pozývame vás na oslavu tridsiateho majstrovského titulu.