Úvod Správy Stanovisko ŠK Slovan Bratislava k vyjadreniu Ultras Slovan

Stanovisko ŠK Slovan Bratislava k vyjadreniu Ultras Slovan

ŠK Slovan Bratislava dopĺňa informácie a vysvetľuje jednotlivé situácie popísané vo vyjadrení Ultras Slovan.

ŠK Slovan Bratislava dopĺňa informácie a vysvetľuje jednotlivé situácie popísané vo vyjadrení Ultras Slovan prostredníctvom webovej stránky www.belasaslachta.sk.

1. Klub ŠK Slovan Bratislava je na základe predpisov ÚLK a UEFA povinný vyhradiť 5% z kapacity štadióna pre fanúšikov hostí. Predaj vstupeniek pre fanúšikov hostí si podľa predpisov zabezpečuje hosťujúci klub, ktorý následne preberá zodpovednosť za správanie a prejavy svojich fanúšikov v sektore hostí.
Zástupcovia klubu BATE Borisov, ktorí distribuovali a predávali vstupenky do svojho sektoru,  si vyslovene nepriali prítomnosť cirka 30-tich fanúšikov z Poľska, ktorí chceli ísť povzbudiť BATE Borisov do sektoru hostí.  Klub ŠK Slovan Bratislava im nebol oprávnený predať vstupenky do sektoru hostí, keďže predaj a distribúcia vstupeniek bola výhradne v réžii hosťujúceho klubu BATE Borisov. Klub FK DAC Dunajská Streda predala vstupenky svojim fanúšikom, ktorých štátna príslušnosť bola aj z inej krajiny ako SR a týmto prebrala zodpovednosť za správanie a prejavy svojich fanúšikov v sektore hostí.

2. Delegát zápasu ŠK Slovan Bratislava – DAC Dunajská Streda vydal pokyn k odstráneniu dvoch transparentov s nápisom A.C.A.B. Jeden nachádzajúci sa v sektore hostí a druhý v sektore domácich fanúšikov. Prvý transparent bol odstránený v sektore hostí. Následne v sektore domácich. V sektore hostí sa následne objavil počas druhého polčasu a bol po krátkom čase opätovne odstránený. Sektor domácich následne na protest určitá skupina fanúšikov opustila. Sektor hostí neopustil nikto.

3. Súhlasíme s fanúšikmi, že nie je možné, aby boli vlajky, či transparenty zvesené na základe právne nepodloženého subjektívneho názoru delegáta zápasu. Práve aj z tohto dôvodu zástupcovia klubu už vyzvali zástupcov SFZ so žiadosťou o vypracovanie presne špecifikovaného zoznamu symbolov, skratiek, či iných podľa SFZ nevhodných transparentov.

4. Zároveň informujeme našich fanúšikov, že ŠK Slovan Bratislava musí dodržiavať pokyny delegáta zápasu a riadiť sa nimi. Tak ako to bolo aj v prípade zvesenia podľa delegáta SFZ nevhodných transparentov. V prípade, že klub nerešpektoval nariadenie delegáta stretnutia, hrozili by pre klub disciplinárne sankcie zo strany SFZ.

Ďakujeme za pochopenie.
ŠK Slovan Bratislava futbal, a.s.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo si má fanúšik predstaviť pod individuálnymi tréningovými plánmi našich hráčov?
Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov.

Neprehliadnite

Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.
Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.