Úvod Správy Opäť rozhodla nekoncentrovanosť v úvode

Opäť rozhodla nekoncentrovanosť v úvode

ŠK Slovan Bratislava podľahol na Pasienkoch DAC Dunajská Streda najtesnejším spôsobom 0:1.

ŠK Slovan Bratislava podľahol na Pasienkoch DAC Dunajská Streda najtesnejším spôsobom 0:1. Jediný gól stretnutia padol už v tretej minúte.

Slovanu sa opäť vôbec nepodarilo naplniť predzápasovú ambíciu a do zápasu vkročil ľavou nohou. Už v úvodných sekundách mal po zákroku Polačeka šancu na dorážku Mészáros a nemieril vôbec zle, avšak lopta len lizla konštrukciu súperovej bránky. Hneď z protiútoku sa ale Dunajská Streda ujala vedenia a tento moment prakticky rozhodol o celom ďalšom priebehu. Štepanovský totiž využil v 3. min zaváhanie našej obrany, prešprintoval snažiaceho sa Čikoša a rútil sa sám na bezmocného Krnáča – 0:1. Netrvalo ale dlho a mohlo byť vyrovnané. Snaha Slovana totiž priniesla nádhernú príležitosť. Kombinácia Jablonského so Zreľákom skončila na hlave Peltiera, ktorý fantasticky poslal loptu pod spojnicu bránky DAC. Zákrok, ktorý vytiahol Polaček sa ale len tak nevidí. Slovan bol stále aktívnejší a loptu mal častejšie na svojich kopačkách. Súpera dokázal variť vo vlastnej šťave, ale gól z toho nechcel padnúť. V 20. min po kolmici Kubíka šiel dopredu Zreľák, jeho príležitosť ale zastavil Polaček, keď mu lopta mierne ušla spod dohľadu. O sedem minút neskôr mal ďalšiu veľkú šancu Zreľák, keď po Gorositovej snahe obišiel obranu súpera a prekvapivou strelou z hranice šestnástky rozvlnil sieť, ale iba z vonkajšej strany. Aj nasledujúci priebeh patril slovanistom. V 33. min vysunul Štefánik dobre postaveného Kubíka, lopta mu ale ušla v najnevhodnejšej chvíli. Záver prvého polčasu priniesol i ďalšie zaujímavé kombinácie, ale ani jednu vyloženú príležitosť Slovana, ktorá by mohla skončiť gólom.

Na začiatku druhého polčasu mali hostia výhodu štandardnej situácie, ale nebezpečenstvo pre Slovan z nej nehrozilo. Od tohto momentu sa belasí vybrali dravo do ofenzívy, avšak všetko končilo na stále výborne chytajúcom Polačekovi. Krásna kombinácia štvorlístka belasých mohla priniesť ovocie aj v 54. min, keď Mészáros prenechal loptu dobre postavenému Kubíkovi, ale ten prestrelil bránku súpera. Pre obranu nášho súpera nasledovali aj vzápätí veľmi krušné chvíle. Najprv to bola rana Peltiera po Mészárosovej ďalšej snahe, ktorú zblokoval jeden z obrancov DAC, nasledovala delovka Milinkoviča z veľkej vzdialenosti, s ktorou si Polaček s námahou poradil. Ďalší priebeh veľmi ovplyvnilo kúskovanie a mnoho faulov, ktoré boli ocenené i tromi žltými kartami v rýchlom slede. V 75. min predviedol Milinkovič svoje majstrovstvo a z veľkej vzdialenosti zatočil priamy kop presne pod spojnicu dunajskostredskej bránky. Polaček však vytiahol doslova zázračnú robinsonádu a končekmi prstov vytlačil loptu mimo priestoru svojej svätyne. V 79. min Karol Mészáros padol v pokutovom území po strete so súperovým brankárom, rozhodca ale rozhodol, že o faul nešlo. O tri minúty neskôr nasledovala vydarená prihrávka vzduchom od Milinkoviča, Ďuriš ju ale zužitkovať nedokázal. Slovanu sa ani v závere nepodarilo pretlačil loptu za fantasticky chytajúceho Polačeka, a tak o všetkom rozhodol jediný gól Štepanovského z úvodu zápasu.

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 0:1 (0:1)

Gól: 3. Štepanovský

Žlté karty: 34. Peltier, 45. Simović, 70. Saláta, 89. Kubík – 34. Michalík, 34. Turňa, 41. Szarka, 68. Poláček, 72. Sesar

Zostavy

Domáci: Krnáč – Čikoš (61. Milinkovič), Gorosito, Saláta, Jablonský (46. Niňaj) – Simovič, Štefánik – Kubík, Mészáros, Peltier (74. Ďuriš) – Zreľák

Hostia: Poláček – Turňa, Kwin, Michalík, Szabó - Ljubičič, Sesar (87. Majerník) – Ujlaky (60. Brašeň), Štepanovský (83. Sarr), Ľupták – Szarka

Rozhodovali: Leško – Benko, Lieskovský