Úvod Správy Repríza spred dvoch rokov

Repríza spred dvoch rokov

ŠK Slovan podľahol v poslednom prípravnom zápase pred jarnou časťou Corgoň ligy v Prahe Slavii 0:2.

ŠK Slovan Bratislava podľahol v poslednom prípravnom zápase pred jarnou časťou Corgoň ligy v Prahe Slavii 0:2 (0:0).

Belasí boli predovšetkým v prvom polčase aktívnejší, no na rozdiel od posledných duelov na sústredení v Turecku im koncovka nevychádzala. O víťazovi rozhodla desaťminútovka v rozpätí 60. až 70. minúty. Domáci dvoma rýchlymi gólmi získali náskok – najprv Horovi vyšlo krásne sólo a už o tri minúty neskôr strelu toho istého hráča tečoval do siete Vlček. Náš tím mohol čoskoro vrátiť do zápasu Juraj Halenár, keď domáci obranca zastavil rukou loptu smerujúcu do brány, no z pokutového kopu trafil len brvno.

Zopakoval sa tak výsledok spred dvoch rokov, keď Slovan v Edene takisto prehral so „zošívanými“ 0:2, na jar však dokázal získať majstrovský titul.

„Po úspešných výsledkoch v Turecku možno prišla takáto prehra v pravý čas. Ak by sme zvíťazili, možno by sme do Trnavy cestovali s tým, že všetko pôjde samo. Verím, že sa poučíme z nedostatkov, ktoré sa dnes v našej hre vyskytli. Spravili sme dve chyby v rýchlom slede a Slavia vďaka nim získala rozhodujúci náskok. Smerom dopredu nám chýbal väčší dôraz a lepšia finálna prihrávka. Dokázali sme si vypracovať dobré príležitosti, ale nebolo ich až toľko, ako napríklad v dueloch v Turecku. Určite to bolo aj horším terénom, také nás však pravdepodobne budú čakať aj v ligových zápasoch, takže na to musíme byť pripravení. Dnešný výkon ovplyvnili aj intenzívnejšie tréningy v posledných dňoch. Snažíme sa pripraviť mužstvo čo najlepšie predovšetkým na súťažné stretnutia. Radek Dosoudil má podozrenie na zlomeninu nosa, ešte v Prahe sa podrobí vyšetreniam, ktoré povedia viac. V priebehu budúceho týždňa by už mohli začať trénovať s mužstvom Šebo i Obžera. Mali však dlhší výpadok, takže o termíne ich návratu do zostavy zatiaľ ťažko hovoriť. Čo sa týka Božiča, nemôže v Trnave nastúpiť pre trest. Preto sme ho radšej nechali doma trénovať a skúšali zloženie tímu bez neho,“ povedal po stretnutí so svojím bývalým klubom tréner Slovana Karel Jarolím.

Slavia Praha – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (0:0)

Góly: 62. Hora, 65. Vlček, ŽK: 43. Milinkovič, 73. Kordič, 86. Jánošík, rozhodovali: Kovařík – Filípek, Mencl, 1423 divákov

Zostava Slovana: Putnocký – Pauschek, Dobrotka, Kolčák (46. Dosoudil, 57. Jánošík), Hrdlička – Milinkovič (80. Ivana), Guédé, Kiss, Žofčák – Halenár (80. Turčák), Kordič (80. Hutta)

Náhradníci, ktorí do zápasu nezasiahli: Bartalský – Králík, Bagayoko, Štepanovský

Pripravujeme pre vás veľkú fanzónu s hudobným vystúpením.