Úvod Správy Typické derby a spravodlivá remíza

Typické derby a spravodlivá remíza

Názory trénerov po zápase 14. kola Fortuna ligy 2014/15 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava.

Názory trénerov po zápase 14. kola Fortuna ligy 2014/15 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava (1:1):

Jozef Chovanec (tréner Slovana): „Touto cestou sa chcem poďakovať našim fanúšikom. Prišlo ich dosť a povzbudzovali nás do konca zápasu, čo si veľmi vážime. Stretnutie malo typický charakter derby. Hralo sa vo veľkom tempe, s nasadením a bojovnosťou, na ťažkom teréne sme ani nemohli očakávať technický futbal. Oba tímy dnes chceli vyhrať, šancí sme možno mali o niečo viac, ale remíza je spravodlivá. Vedeli sme, že Trnava má veľmi dobré štandardné situácie. V úvode jednu využila, čo náš výkon ovplyvnilo. V prvom polčase sme neboli dostatočne dôslední, až v jeho závere sme si vytvorili prvú čistú šancu. Cez prestávku sme verili, že sme schopní s nepriaznivým stavom niečo urobiť. Dali sme vyrovnávajúci gól, škoda, že Ďuriš v závere nepremenil veľkú príležitosť.“

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): „Zápas mal náboj a dobrú atmosféru. Hral sa taký futbal, aký dovoľoval terén. Mrzia ma len prerušenia pre delobuchy z oboch táborov. Nepatrí to k futbalu a hra zbytočne stratila tempo. Chceli sme na Slovane niečo uhrať, čo sa nám podarilo. Myslím si, že sme mohli získať aj viac ako bod. Prvý polčas bol v poriadku. Po nacvičenom signále sme sa ujali vedenia. Slovan sme až na jednu situáciu pri konci polčasu, keď nás podržal brankár, nepúšťali do šancí. Cez prestávku som hráčov nabádal k väčšej aktivite. Očakával som, že domáci sa budú tlačiť dopredu, už nemali čo stratiť. My sme sa však zbytočne zatiahli. Slovan má výbornú prechodovú fázu, na čo som aj hráčov upozorňoval. Napriek tomu sme do otvorenej obrany inkasovali pomerne lacný gól. Chceli sme ešte niečo s výsledkom urobiť, ale už sa nám to nepodarilo.“

Tridsaťkrát nám nestačí, majstri sú vždy belasí.
Ako reagovali fanúšikovia Slovana na otázku, či nám stačí 30 titulov?