Úvod Správy V derby krásny futbal a bod za remízu

V derby krásny futbal a bod za remízu

ŠK Slovan Bratislava remizoval s FC Spartak Trnava na Pasienkoch 1:1.

ŠK Slovan Bratislava remizoval s FC Spartak Trnava na Pasienkoch 1:1. Vyrovnávajúci gól Slovana strieľal v 62. min František Kubík.

Súboj sa od začiatku hral vo veľmi vysokom tempe a žiaľ, lepšie ho začali hostia z Trnavy. Už v piatej minúte totiž prišiel moment, od ktorého sa odvíjal celý ďalší priebeh zápasu. Po rohovom kope Sabo predĺžil loptu na nepokrytého Nkoliča, ktorý akrobatickým výskokom napálil loptu za Krnáčov chrbát – 0:1. Slovanistov tento moment poriadne zasiahol, pretože v nasledujúcich minútach hry pôsobili príliš staticky. V polovici prvého polčasu Slovan konečne dokázal svojho súpera poriadne zatlačiť pred jeho bránku, avšak chýbala finálna prihrávka, ktorá by viedla k úspešnému zakončeniu. V 32. min Cleber hľadal spoluhráčov v šestnástke Slovana, avšak najvyššie vyskočil Gorosito, ktorý nebezpečenstvo odvrátil. So snahou o dorážku si obrana belasých poradila. O päť minút neskôr ale horelo na opačnej strane ihriska, keď po Čikošovej ľahučkej hlavičke Bortel takmer napálil loptu do vlastnej siete. Všetko napokon vyriešil pozorný Kelava pred nabiehajúcim Zreľákom. Tri minúty pred koncom prvého polčasu mohlo a malo byť vyrovnané. Zreľák s Mészárosom sa rútili na bránku súpera, zakončoval napokon Karol Mészáros, ale Kelava vytiahol famózny zákrok nohou, ktorý zabránil istému gólu.

Po zmene strán Slovan poriadne pridal na aktivite a výsledkom bola jedna veľká šanca za druhou. Belasí túžili po vyrovnaní, no museli si naň ešte počkať. Od úvodu polčasu sa domáci stále drali vpred a Trnava mnohokrát riešila situáciu aj za cenu faulu. Štandardné situácie ale neprinášali belasým želaný osoh. V 55. min prišla jedna z týchto šancí, keď Čikoš poslal loptu do ohňa a takmer z toho bol gól. Kelava ale opäť raz svoj tím podržal. Slovan v nastolenom tempe pokračoval a už o tri minúty neskôr skúšal Kubík prekvapiť súperovho brankára točenou loptu, avšak Kelava sa nenechal zaskočiť. Gól v týchto momentoch už ale visel vo vzduchu a onedlho naozaj prišiel. V 62. min Adam Zreľák vypracoval nádhernú príležitosť pre Františka Kubíka, ktorému poslal do behu fantastickú prihrávku a zakončovateľ Slovana presne vedel, čo má spraviť. Kubík ušiel obrane súpera a poslal loptu povedľa padajúceho Kelavu – 1:1. Derby sa tak začalo odznova a na aktivite opäť pridali i Trnavčania. V 76. min Čonka vytancoval Čikoša, ktorý sa pošmykol, ale súperovmu hráčovi napokon predsa len nedovolil odcentrovať loptu do pokutového územia Slovana. V týchto chvíľach ale boli hostia aktívnejší a vypracovávali si zaujímavé pološance. V 80. min z protiútoku pohrozil Štefánik ranou z veľkej vzdialenosti, ale lopta zaplávala iba tesne nad. V 85. min zahodil šancu na rozhodnutie zápasu striedajúci Ďuriš. Adam Zreľák mu nádherne vysunul loptu po chybe súpera pri zahrávaní rohového kopu, Ďuriš mal síce mnoho času i priestoru, loptu si však predkopol ľavou nohou príliš pred seba a vybiehajúci Kelava celú situáciu opäť zahasil. V nadstavenom čase zahrávali Trnavčania priamy kop, ktorý Krnáč skvelo vyboxoval z nebezpečenstva. Derby s poradovým číslom 129 sa tak skončilo remízou.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 1:1 (0:1)

Góly: 62. Kubík - 5. Nikolič

Žlté karty: 37. Zreľák, 42. Simović, 45. Kubík – Bortel, 60. Čonka, 87. Hlinka, 90.+ Mikovič

Domáci: Krnáč - Čikoš, Gorosito, Saláta, Jablonský – Dobrotka (56. Ďuriš), Simovič – Mészáros (86. Lásik), Štefánik (90.+ Niňaj), Kubík - Zreľák

Hostia: Kelava - Janečka, Nikolič, Bortel, Čonka - Greššák (67. David Casado)- Sabo, Hlinka, Sládek (66. Vojtuš), Cleber (88. Vlasko) – Mikovič

Rozhodovali: Vnuk – Benko, Lieskovský

Divákov: 4 353