Úvod Správy Výhru zariadili góly Peltiera a Zreľáka

Výhru zariadili góly Peltiera a Zreľáka

ŠK Slovan Bratislava uspel na pôde ViOn-u Zlaté Moravce a odviezol si plný bodový zisk za výhru 2:0. O góly belasých sa postarali Peltier a Zreľák.

Súboj sa rozbiehal trošku pomalšie a prvá zaujímavejšia príležitosť prišla v desiatej minúte. Výmena lopty Štefánika s Peltierom priniesla pekný prienik do súperovej šestnástky, avšak všetko zastavil Pintér. Slovan sa snažil o aktívnu hru aj naďalej, ale pozorná obrana ViOn-u stála na svojich miestach. V 16. minúte prekazil pekný center na Zreľáka Kováč. Podobný priebeh mali aj nasledujúce minúty. Domáci sa snažili vpred dostať dlhými loptami, kombinácie Slovana naopak viazli na hustej obrane. V 25. min zobral na seba zodpovednosť Kubík a po prieniku sa pokúsil o zakončenie. Bránku hostí ale minul. O niekoľko okamihov neskôr nedokázal Zreľák spracovať Salátov predĺžený center, a tak Kováč zasahovať nemusel. Aj ďalšie akcie Slovana museli ísť vzduchom, pretože po zemi bol val domácich tiel nepreklenuteľný. Centre na Zreľáka ale úspešné neboli. V 38. min pohrozili domáci veľkou príležitosťou, keď Pavelkovu prácu zužitkoval Charizopulos. Jeho strelu z azda desiatich metrov Krnáč pekne pokryl a vyrazil mimo nebezpečného priestoru. Blížil sa záver prvého polčasu a už sa zdalo, že sa nič dramatické neudeje. Vtedy ale Peltier dostal prihrávku od Kubíka, ktorý umne oklamal obrancov súpera. Pre Peltiera už bola malina prestreliť loptu popri Kováčovi do siete.

Po zmene strán pokračoval rovnaký futbal ako doposiaľ. Domáci bránili naozaj pozorne a Slovan sa cez nich ťažko presadzoval. Na ťahu však bol súper, pretože na našom konte bolo vedenie. V 57. min vyslali Zlatomoravčania pred Krnáča sériu centrov, no všetky len nepovšimnute presvišťali okolo našej bránky. Gólman belasých zasahovať nemusel. Hneď vzápätí sa podobná situácia opakovala pred Kováčom. V 60. min sa pokúsil o strelu po Dobrotkovom centri Jablonský, ale bol zblokovaný. Následný Čikošov pokus bol málo razantný. Ďalší priebeh bol poznačený množstvom faulov na oboch stranách a hra sa rozkúskovala. V 79. min mal gól na kopačke Peltier po krásnej prihrávke od Zreľáka. Kováč ale ukázal svoje umenie a nášho útočníka parádne vychytal. V závere trošku pootvorili svoju defenzívu aj Zlatomoravčania a pustili sa do útoku. Slovan ale pozorne bránil a v 87. min sa dočkal aj poisťujúceho druhého gólu. Zreľák totiž spracoval loptu, ktorá sa k nemu dostala cez chybujúceho Pintéra. Sám proti Kováčovi nezaváhal a zakončil medzi nohy súperovho gólmana – 2:0. Slovan si tak odniesol z pôdy ViOn-u všetky tri body.

FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

: 44. Peltier, 87. Zreľák

Žlté karty: 41. Pavelka, 80. Mance – 62. Peltier, 69. Jablonský

Domáci: Kováč – Pavlenda, Tipurić, Pintér, Chren – Orávik, Szöke, Charizopulos, Juhar (61. Mazan), Karaš – Pavelka (72. Mance)

Hostia: Krnáč – Čikoš, Saláta, Gorosito, Jablonský – Dobrotka (67. Lásik), Simovič, Peltier (81. Mészáros), Štefánik (89. Ďuriš), Kubík - Zreľák

Rozhodovali: Kráľovič- Weiss, Bobko