Úvod Správy Jednoznačný postup cez Nitru

Jednoznačný postup cez Nitru

ŠK Slovan Bratislava jednoznačne postúpil z piateho kola cez druholigovú Nitru po výhre 5:2.

ŠK Slovan Bratislava jednoznačne postúpil z piateho kola cez druholigovú Nitru po výhre 5:2. Všetky góly strelili slovanisti po zmene strán. Postupne sa presadili Jablonský, Ďuriš, Štefánik  Mészáros.

Do súboja s Nitrou sme nenastúpili vôbec koncentrovane. Súper to mohol využiť už v piatej minúte, keď Paukner prenikol po dlhočiznom pase za našu obranu a prudko pálil na Krnáča. Ten s vypätím všetkých síl odolal. Hostia sa ale napokon vedenia naozaj ujali a to už v 12. min, keď Pauknerovu ďalšiu šancu dobre pokryl Krnáč, avšak na dorážku Kemlageho už bol prikrátky aj on. Nasledovala nie veľmi výrazná dvadsaťminútovka, v ktorej sa druholigová Nitra do útoku príliš nedrala a kombinácia Slovanu viazla. Dôvodom neúspechu našich hráčov bola najmä príliš statická hra a absencia útočnej myšlienky. V 30. min sa do dobrej príležitosti dral Peltier, avšak namiesto strely volil nepresnú prihrávku na Zreľáka. Ďalšia možnosť na seba nenechala dlho čakať a v 36. min malo byť vyrovnané. Zreľákova hlavička z bezprostrednej blízkosti ale skončila iba tesne nad Hippovou bránkou. Rovnaká situácia sa opakovala aj o deväť minút neskôr po centrovanej lopte od Štefánika.

Po zmene strán nastúpil iný Slovan. Ihneď sa dral do útoku a aj hneď vyrovnal. Jablonský si krásne nabehol na pas Simoviča a bez prípravy z voleja nedal nitrianskemu brankárovi šancu na úspech. Prešlo päť minút a belasí boli vo vedení. Zreľák naštartoval svoj motor, predral sa do útoku, kde vyzval na strelu Kotulu. Jeho zakončenie síce cestu za Hippa nenašlo, ale dorážka Ďuriša bola už presná – 2:1. V 59. min mal vyrovnanie na kopačke Benčík, ale Krnáč svoj tím opäť fantasticky podržal. V 64. min Slovan udrel po tretí raz. Odrazenú loptu po Peltierovej príležitosti spracoval Štefánik a aj napriek snahe Hippa ju prepasíroval do nitrianskej siete po tretí raz. Tlak našich futbalistov neustával a nekončila ani ich efektivita. V 72. min si nabehol na Gorositovo vyzvanie Mészáros a parádne prekabátil padajúceho Hippa – 4:1. Sedem minút pred koncom stretnutia prišiel faul na Benčíka v pokutovom území a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten s ľahkosťou premenil Paukner strelou k žrdi a znížil na 4:2. Záver ale opäť patril našich chlapcom. Konkrétne to bol Mészáros, kto sa pekne uvoľnil, prihral Štefánikovi a ten našiel priestor medzi nohami nitrianskeho brankára po piaty raz – 5:2.

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 5:2 (0:1)

Góly: 47. Jablonský, 52. Ďuriš, 64. a 90.+  Štefánik, 72. Mészáros – 12. Kemlage, 83. Paukner (z pokutového kopu)

Žlté karty: 11. Rakovan, 23. Benčík

Zostavy:

Domáci: Krnáč – Kotula, Gorosito, Saláta, Jablonský – Peltier (75.Gašparovič), Simovič (80.Lásik), Štefánik, Kubík – Ďuriš (55.Mészáros) – Zreľák

Hostia: Hipp – Kolmokov (64.Šmehyl), Kostoláni, Kotora, Harbuľák – Kemlage, Petráš, Ivančík (78.Fábry), Rakovan (69.Urblík) – Paukner – Benčík

Rozhodovali: Hrčka – Poláček, Kováč